Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

RECENZE Star Trek: Do neznáma

Sdílej na Facebooku

Autor: aragon224

Sbírka: Filmové recenze

Vloženo: 14.10.2016

Publikováno: 14.10.2016 21:30

Kategorie: Recenze -> Filmů a seriálů

Star Trek: Do neznáma

Aneb další dobrodružství kapitána Kirka a posádky vesmírné lodi Enterprise

Během léta na plátna kin po třech letech přiletěla opět hvězdná loď enterprise aby nám předvedla jak její posádka  znovu  ukazuje své síly v dalším strhujícím, skvělém a hlášky okořeněném dobrodružství.

Obsazení

Opět se zde setkáváme s kapitánem Kirkem v podání vtipkujicího Chrise Pine nebo ,, na oko“chladným komandérem Spockem ,kterého ztvárňuje Zachary Quinto. Co se týče dalších postav, tak se zde například objevuje Karl Urban , který je opět nerudným doktorem s přezdívkou ,,Kostra“ nebo se můžeme setkat s herečkou Zoe Saldana ,ztvárňujicí přítelkyni komandéra Spocka. Kromě již známých tváři, které jsme viděli už v předchozích dvou dílech série stojí za zmínku i pár dosud neokoukaných herců. Jako je například  jeden z adeptů na nového agenta 007 Jamese Bonda herec Idris Elba nebo okouzlující mimozemšťanka herečka Sofia Boutella.

 

Režie

Po předchozím díle série s podtitulem ,,Do temnoty“ režisérkou štafetu po J.J. Abrams(známého v poslední době především díky novému dílu Star wars) převzal tvůrce čtyř dílů filmové série Rychle a zběsile režisér Justin Lin. Ten ,stejně jako jeho předchůdce, svůj úkol zvládá perfektně a kde nestačí ve filmu  děj , tam ho režie a super kamera kameramana Stephena F. Windona  vyplní. Po technické a vizuální stránce byl film perfektní a jediné co se mi nelíbilo bylo to ,že jsem na něj šel ve 2D a ne ve 3D,protože ve 3D by byl film ještě lepší než je ve skutečnosti na klasickém plátně či na obrazovce televize.

 

Děj

Děj filmu se odehrává daleko ve vesmíru , kdy musí posádka Enterprise opět zachránit svou milovanou republikánskou federaci dokázat tak společnou sílu a obhájit principy míru  před nepřítelem, jenž jí chce zničit .

Stejně jako v ostatních dvou dílech i tady scénáristé sází na stejnou notu. Tudíž nejde o nic jiného než opět  zachránit federaci před nepřítelem zvenčí. I když se hraje furt ta samá ,,skladba“ tak i přesto to tvůrci dokázali dát do nového kabátu a přidat pár kudrlinek . Nakonec to okořenili vtipnými hláškami a vznikl z toho film,který určitě nenudí a to co nevyplní děj ,zaplní humor,skvělá režie a kamera.

 

Doporučení ,Hodnocení

Tento film bych doporučil především všem fanouškům série Star trek. A to jak příznivcům nové série tak fanouškům starých seriálů a filmů z minulých dob. Nový tvůrci totiž podle mého dokázali starý seriál ucelit a dát mu šťávu ,která všem třem novým dílům pomáhá nastartovat motor a stále nás bavit. Kromě zarytých fanoušků Star Treku si myslím ,že film bude bavit i průměrného diváka ,jenž  se spokojí se slušným blockbusterem s lehce klasickým dějem , který však umí překvapit a je okořeněn dávkou humoru, jež tu a tam lehce naráží na svou filmovou minulost.

 

Můj názor

Se samotným filmem jsem byl velice spokojen a jediné co zakrývalo jeho krásu bylo jen to, že v mých očích nepřekonal první díl restartované série a stal se pouze dalším slušným pokračováním.

 

Zajímavosti

Mezi zajímavosti patří určitě i smutná zpráva , že se už nejspíš v dalším díle série Star trek nesetkáme s postavou Čechova, jenž tvořil posádku vesmírné lodi Enterprise,jelikož jeho představitel zahynul nešťastnou náhodou při srážce s autem. Dlouho však netruchlete ,protože i když se s velikou pravděpodobností rozloučíme s Čechovem nahradí ho podle dostupných informací Chris Hemsworth, který je známý především svou rolí boha Thora v sérii marvelovských superhrdinských filmů. Hemsworth se již objevil v této sérii a to v prvním díle, kdy ztvárňoval otce hlavní postavy a vystupoval zde jako George Kirk. Údajně by opět mělo dojít na hrátky s časem při nichž se ztracený otec kapitána Kirka navrátí.

 

Základní informace

Akční/Dobrodružný/Sci-fi-USA,2016

Délka filmu: 122 min

Režie: Justin Lin

Hrají: Chrise Pine, Zachary Quinto, Karl Urban Idris Elba a další..

 

Hodnocení

Moje : 8/10

Scénář : 6/10

Režie : 10/10

Herci : 9/10

Hudba : 10/10

Originalita : 6/10

ČSFD : 77%

IMDb : 7,4/10    

 

Autor: Robert Šustr< Předchozí dílo ve sbírceDalší dílo ve sbírce >
Hlasovaní jako ve škole (1 - nejlepší, 5 - nejhorší)Hodnocení: 1 (1 hlasů)

Arn - 1

přečíst později

Komentáře

Arn | + 0 / 0
15.10.2016-17:02
Též souhlasím
ACARNIVORA | + 0 / 0
14.10.2016-23:36
Jako velká fanynka Star Treku jsem viděla hned první promítání v den české premiéry a souhlasím, skvělý film. :)

Veškerá díla zveřejněná na serveru Pište-Povídky.cz jsou pod právem autorů, tudíž je nelze kopírovat ani jinak využívat bez jejich souhlasu.