Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sdílej na Facebooku

Autor: jdvorak118

Vloženo: 15.10.2016

Publikováno: 15.10.2016 12:21

Kategorie: Recenze -> Filmů a seriálů

Jake je obyčejným chlapcem, který nemá moc přátel.To si alspoň Jake myslí, dokud ho podivné okolnosti a jeho děd, který nečekaně umírá za podivných okolností nevyvedou z omylu.Po smrti dědečka se vydává s otcem po konzultaci s jeho psycholožkou ( Samuelem L. Jaksonem ) do malého městečka ve Walsu, aby poodhalil tajemný život svého dědečka.Ve zničené budově bývalého sirotčince se Jake setkává s chráněnci slečny Peregrinové, kteří ho časoprostorovou smyčkou zavedou k samotné paní domácí.Chlapec tak postupně odhaluje ponurou minulost a nepříjemnou budoucnost, která ho čeká i s jeho novými kamarády.

 

Od Tima Burtona bych rozhodně čekal daleko víc.Pravda film sice neurazí, ale žádná pecka to taky rozhodně není.Burtonovi se údajně poslední dobou moc nedaří a jeho Temné Stíny se staly temnotou i pro peněženku samotného Johnyho Deppa.Když jsem viděl Ukradené Vánoce nebo např. Big Fish, Ospalou Díru či Střihorukého Edwarda nabyl jsem dojmu, že je Burton génius.Tenhle počin mě však vyvedl z omylu.Rozhodně si myslím, že příběh má daleko větší potenciál než mu udává samotný film, ikdyž pravda knižní předlohu jsem nečetl.Přijde mi to takové celé nemastné, neslané.Pravda nudit se nebudete, ale na královskou zábavu taky zapomeňte.Hřebíček do rakve přidává i to, že film ( ač nejnavštěvovanější v českých kinech ) spádá pod lehký nadprůměr, lehce to zachraňují vtipné hlášky S.L. Jaksona kdy vysvětluje svému druhovi, že musel tří týdny dělat psycholožku na Floridě a vrcholem je, když ho jedna slečna pomocí své vyjímečné schopnosti připlácne na zeď, to jí pak informuje o možnosti mentolové výpomoci.

Verdikt:Inu co dodat, film se mi líbil, ale čekal jsem daleko větší parádu

Akce: 2/5  Napětí: 1/5   Humor: 3/5

Hodnocení: 60% 

Rada na závěr: Pro fanoušky knižní předlohy jistě povinnost, ale rozhodně bych na tohle do kina nešel, uvidime co přinesou listopadová Fantastická zvířata ( J.K. Rowlingové ) a filmové zpracování počítačové hry Assassins creed, kde doufám ve velký úspěch jako v případě Deadpoola ( jednoho z nejpovedenějších filmů dle komiksové předlohy ).
Hlasovaní jako ve škole (1 - nejlepší, 5 - nejhorší)Hodnocení: 1 (1 hlasů)

Arn - 1

přečíst později

Komentáře

jdvorak118 | + 0 / 0
16.10.2016-12:18
Já děkuji za přečtení
Arn | + 0 / 0
15.10.2016-17:00
Povedená recenze
cibule | + 0 / 0
15.10.2016-12:25
díky za info :)

Veškerá díla zveřejněná na serveru Pište-Povídky.cz jsou pod právem autorů, tudíž je nelze kopírovat ani jinak využívat bez jejich souhlasu.