Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Boží peklo

Sdílej na Facebooku

Autor: Stormcaller

Vloženo: 25.10.2016

Publikováno: 25.10.2016 07:38

Kategorie: Recenze -> .ostatní

Anotace: Naprosto boží kritika, doslova. Omluvte prosím chyby, psáno na mobilu.
Nejprve si definujme slovo peklo. Křesťanská představa pekla je jakási hlubina plná démonů kde člověk zažije ta nejhorší věčně trvající muka. Jak to ale že věčně? Nikdo není schopen hřešit celý život. Není tedy tento trest poněkud přehnaný? Jak známo tak každá víra má své mouchy. Ukažme si některé z těch křesťanských. 
Jako první a stále úplně neodpuštěnou chybu tu máme spravedlnost v podání svaté inkvizice a jejím honu na čarodějnice. Už samotná představa určování čarodějnic dle vzhledu je absurdní. Žena, tmavovlasá svůdnice, vysoká a výrazných rysů s mateřským znamínkem je téměř jistá čarodějnice, a jakmile se objeví svobodomyslnost, nebo deprese či nějaká vážná psychologická porucha, marš s ní na hranici? Ale pozor, když nepřežije potápění do vody, je viny zproštěna. A co jako že je mrtvá? Její duši je odpuštěno. Ano přátelé, utopíme nevinnou holku a odpustíme ji že nic neudělala. Ale pozor, co když přežila? No tak je to čarodka, upalte ji! Zdá se že inkvizice tak trochu pozapomněla na věčně kázané odpuštění když už přeskočíme nevinu. Dobrá, nechme inkvizici inkvizicí a přesuňme se přímo k údajnému původci církve, bohu.
Co je bůh? Je to všemohoucí neurčitá bytost, obří vousatý stvořitel apod…? Jedno víme určitě. Moc pochopitelně bibli nenapsal. Proč trestá člověka za smilstvo, za užívání si fyzického kontaktu mimo plození dětí? Pokud to tak nechtěl, proč nás stvořil nedokonalé? Dává lidem svobodný výběr ale bacha vole, nebuď ateista. Věř něčemu jinému a pudeš do pekla.
Milí přátelé, tolik pravidel a tak málo logiky. Je toho samozřejmě mnohem víc, ale to by byl výsledek delší než bible.
Hlasovaní jako ve škole (1 - nejlepší, 5 - nejhorší)Toto literární dílo ještě nebylo hodnocenopřečíst později

Komentáře

IQnick | + 0 / 0
25.10.2016-19:01
Bůh není církev a náboženské dogma není víra.
Ale, pravda, Bůh i víra vždy byly a nejspíš i nadále budou velmi oblíbenými zástěrkami i "důvody" všech možných zvěrstev.
Stormcaller | + 0 / 0
25.10.2016-16:35
Recenze náboženství
SebastianLowi | + 0 / 0
25.10.2016-16:02
máš to zařazené v Recenzích.
recenze čeho to je?

Veškerá díla zveřejněná na serveru Pište-Povídky.cz jsou pod právem autorů, tudíž je nelze kopírovat ani jinak využívat bez jejich souhlasu.