Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Kazový svět

Sdílej na Facebooku

Autor: Loreley

Vloženo: 25.12.2016

Publikováno: 25.12.2016 20:08

Kategorie: Úvahy -> Člověk

Měsíc sténal a svíjel se v křečích, které z něj ždímaly krvavé slzy a rozstřikovaly je po celé obloze, kde mrzly a měnily se v záhadné astronomické útvary-toxické černé díry a věčné rudé trpaslíky, komety s pableskujícím ocasem, které zametaly zbytky železného smetí zanechané lidmi na jejich oběžné dráze. Ve svitu bílých jizev jako nebeských spálenin od cigaret stékaly krvavé krůpěje na náhodné chodce, poutníky tmy, hledající štěstí mimo dohled všetečného slunce.

Všichni poznamenaní smrtelnou agonií umírající Luny pocítili dotek nezměrné bolesti, vlhkého zoufalství, nenávistný pláč bezdůvodně odsouzených. To my jsme vinni, chápali, to my zraňujeme svět a sebe, to my jsme Bolest, která bolí sebe samu. Zapomenout na vlastní strach, ale nikdy ho nesmazat! To je rozsudek trpitelské družice, osévající Zemi tvrdými jablky poznání.

A náhodná Sněhurka ho sebrala a zakousla se, a uviděla, a uviděla, a oslepla. A všechny ostatní Evy sebraly jablka a daly svým Adamům, a všichni jedli krev a utrpení a všichni byli otráveni. Za hořké sousto zaplatili duší, navždy zatraceni, zakleti do koloběhu a nikdy nevyjdou...

Ledaže by obrátili vítr. Ledaže by se zastavili, a začali chápat, co uviděli. Strašné vize chaosu a zkázy by nahradilo vědomí míru, zlatomodrého podzimu, let na křídlech nadšení. Jejich oči by se otevřely znovu, bolavé, provinilé, ale toužící… ve světě ukutém z vnitřností jejich Matky, ale měnící tenhle oceán zkázy v místo k životu.
Hlasovaní jako ve škole (1 - nejlepší, 5 - nejhorší)Toto literární dílo ještě nebylo hodnocenopřečíst později

Komentáře

Loreley | + 0 / 0
27.12.2016-15:54
Děkuji,přesně tak to bylo zamýšleno :)
cibule | + 0 / 0
25.12.2016-20:17
zajímavě děsivě poetické

Veškerá díla zveřejněná na serveru Pište-Povídky.cz jsou pod právem autorů, tudíž je nelze kopírovat ani jinak využívat bez jejich souhlasu.