Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Tolik jsem ji miloval

Sdílej na Facebooku

Autor: Elvira

Vloženo: 2.01.2017

Publikováno: 2.01.2017 20:59

Kategorie: Povídky -> .ostatní

Anotace: Snad není text moc zmatený, ale naopak přehledný. Pokud se vám něco nezdá, ozvěte se :-)

Když jsme přišli o dítě, zhroutili jsme tenkrát oba. Jenže já na rozdíl od Jany musel hned normálně fungovat. Zatímco ona pořád brečela, já už zase spravoval zuby. Přiznávám, částečně mi pomohlo i to, že jsem měl místo Jany novou a moc šikovnou sestřičku. Taky jsem občas zašel s kamarády na squash, nebo jen tak na jedno. A někdy se stalo, že já bych ještě někam zašel, ale ostatní spěchali domů. Tak jsem párkrát zašel do herny.

 

Už se nedivím, že tomu někteří propadnou. I mě to tam pořád děsně lákalo. Všechny ty světýlka na mě volaly ještě jednou, teď to vyjde, uvidíš… no, ani jsem se nenadál, byl jsem v pěkným maléru.

Každý jsme se z té tragédie dostávali po svým. Ona se asi půl roku válela doma a řvala, já makal a dřel na tom, aby nepoznala, že peníze, odcházely mnohem rychleji, než přicházely. Ale ona si ničeho nevšimla. Pro ni byl svět jen náš barák, zahrádka a občasná procházka po okolí. Žila si jako královna, nic jí nechybělo a ona si najednou usmyslela, že by prý mohla zase znovu začít pracovat.  Jasně, že se mi to moc nelíbilo, určitě to bylo z hlavy toho frajera, na kterýho prý kdysi natrefila v lese, když se ztratila. Nějak se mi tomu nechce věřit, v tom našem lesíku se ztratit nedá. Ale u ní je možný všechno. Jasně jsem jí řekl, že se mi nelíbí, že takhle chodí bůhví kde s bůh ví kým a ať toho nechá. Jenže ona se začala hádat. Aby nepřišla na to, že už jsem měl Lenku, raději jsem toho nechal. Otočil jsem o sto osmdesát stupňů, řek že má pravdu a že focení je pro ni prima koníček. A protože to v té době nebylo tak hrozný, zvýšil jsem jí pojistku.

Ale názor na práci jsem nezměnil. Vůbec se mi to nelíbilo a výslovně jsem jí to zakázal. Prosadila si svou. Šla dělat do špitálu. To bylo nebezpečný. Ještě by mi ji tam nějaký doktor svedl. Vím jak to mezi doktorama a sestřičkama funguje. Aby taky ne! Z jedné jsem si udělal manželku a z druhé milenku. Měl jsem problémů dost, ještě by s nima mohla začít i ona.

A jako kdyby mi nestačila milenka, která chtěla, abych se rozvedl a vzal si ji, protože otěhotněla. Začali se ozývat ti, co mi půjčili. Z občasného hození drobných do automatu se stala bezedná jáma, která mě táhla ke dnu. Kamarádů bylo najednou taky nějak míň.

A pak přišla Jana, a že prý je těhotná. To se na mě domluvily, nebo co? To přece nemohla myslet vážně.  Vůbec nechápu, jak je to možné. Určitě to bylo toho bohéma, se kterým se tahala. Řek jsem jí, ať to dá pryč, že žádnýho parchanta vychovávat nebudu. Nejdřív na mě zírala jak na marťana a pak se rozbrečela. Dušovala se, že je moje. No nevím, nevěřím tomu. Když jsem se jí za dva dny zeptal, jestli už má termín potratu, vystartovala.  Začala na mě ječet, obvinila mě ze všeho možnýho. Kdyby se rozpoutala třetí světová, moh bych i za to. Já se bránil, to dá rozum. Trochu jsme se pošťuchovali, a ona spadla ze schodů. Vstala a rozběhla se do garáže. Já ji chtěl zastavit. Po ruce byla motyka a Jana najednou ležela na zemi v kaluži krve. Z hlavy jí začala pomalu vytékat krev. Tmavá, hustá a určitě lepkavá.

V hlavě mi to šrotovalo. Co teď? Ležela na zemi a nedýchala. Co teď?! Asi jsem zpanikařil. Vzal jsem to její bezvládné tělo a odnesl ho pod schody do haly. Mohla se přeci zabít při tom pádu. Občas se stává, že někdo spadne tak nešťastně.

Ale i to bylo nebezpečný. Tak jsem pootvíral šuplíky, vzal pár věcí, který by mohl ukrást náhodný zloděj, kterýho by ona vyrušila. To by mi mohlo vydělat pár tisícovek na pojištění navíc. Televizi a počítač jsem vyhodil a pak se vrátil a zavolal doktora. Pak přijeli i policajti. Já jí vážně nechtěl ublížit. Tolik jsem ji miloval.
Hlasovaní jako ve škole (1 - nejlepší, 5 - nejhorší)Hodnocení: 1 (7 hlasů)

albicastro - 1IQnick - 1Alma - 1
alexandrmaly - 1Jitka - 1Suzanne - 1
Jezevec - 1

přečíst později

Komentáře

Elvira | + 0 / 0
4.01.2017-10:00
Jezevče, ano ano, to že text po druhém čtení bereš víc a víc je velká pochvala. Děkuju :-)
Jezevec | + 0 / 0
4.01.2017-7:34
Gratuluji k tipu.

Přiznávám, že na první čtení mi to nesedlo (není to přesně můj šálek čaje a je to skutečně dost rychlá zkratka), ale po druhém čtení to beru víc a víc, což je pro tebe dost dobré vysvědčení :-) Psát rozhodně umíš!
Elvira | + 0 / 0
3.01.2017-20:36
Jitko díky

Suzanne, ty jsi mě teda potěšila :-)
Suzanne | + 0 / 0
3.01.2017-20:16
Skvěle napsáno :) myslím, že takové příběhy mají čtenáři rádi a určitě by tato povídka byla zajímavá pokud by ji někdo zfilmoval :)
Jitka | + 0 / 0
3.01.2017-20:11
Vražda jednou větou ...rychlý spád, kdy tělo předbíhá rozum, což v afektu může být, jenže toto je tragédie a konec. Tvá povídka ne:) Určitě pokračuj!
Fajn tip:)
Elvira | + 0 / 0
3.01.2017-20:06
Almo, díky, ano, ano, každá situace se dá řešit. Jenže to by taky mohlo na dotyčné vrhnout špatné světlo.

Alexandrmaly, nenapsalas to hrubě, ale přesně :-) i to bě děkuju za čtení a názor
alexandrmaly | + 0 / 0
3.01.2017-19:14
Tolik ji miloval, že se neštítil ničeho, promiň jestli jsem to napsala moc hrubě. Asi by bylo lepší, trochu to rozvinout, ale prima tip, gratuluji
Alma | + 0 / 0
3.01.2017-18:32
Některé situace vedou i k takovému vyhrocení. Ale myslím, že velkou vinu tu nesl on.
Posílám gratulku k zaslouženému Tipu
Elvira | + 0 / 0
3.01.2017-15:19
Alasse, díky, já vím, je to rychlý, určitě to rozvinu. Mám mezery, povídku Černý kocour neznám, nebo jo... něco mi to říká, možná si ji najdu

Albi, díky, jsem ráda, že jsem se ti trefila do vkusu. jojo, neštěstí druhého dokáže vždycky potěšit :-)

IQ, díky za pochvalu

IQnick | + 0 / 0
3.01.2017-9:34
Tak tohle je dost dobrý. Trochu fofr, ale dobrý. b:-)
albicastro | + 0 / 0
3.01.2017-9:13
Tak tohle dílko se mi opravdu líbí! Asi tě budu číst častěji.:-))
Příběh trochu hororový a právě, že takové povídky čtu rád. Člověka z toho sice mrazí, ale zároveň je šťastný, že má lepší život, než ti ubozí hrdinové v povídkách, jejichž život většinou končí tragicky.:))
Dávám jedničku a Tip.
Alasse | + 0 / 0
2.01.2017-21:33
Docela drsný kousek se zajímavým zvratem. Všechno se to semlelo opravdu rychle. Trochu mi to připomíná povídku Černý kocour, hezky jsi tam vykreslila zlobu hlavního hrdiny. Jen tak dál.

Veškerá díla zveřejněná na serveru Pište-Povídky.cz jsou pod právem autorů, tudíž je nelze kopírovat ani jinak využívat bez jejich souhlasu.