Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Dík, přátelé

Sdílej na Facebooku

Autor: Blechovan

Sbírka: Drobinky

Vloženo: 8.01.2017

Publikováno: 8.01.2017 22:04

Kategorie: Ostatní -> Sdělení

Rozhodl jsem se dál webu Pište povídky neškodit, takže se odmlčím.

Chci ještě vysvětlit dvě věci. Web pro mne posledních pět roků znamenal velice mnoho. Jednak mi dával možnost nabídnout své vzpomínky a nápady skupině podobně zaměřených účastníků, což trochu naplňovalo mé pozdní stáří, jednak mi umožnilo seznamovat se s dalšími podobně cítícími autory na webu. Nejeden z nich se mi stal – možná z jeho hlediska i nevědomě – přítelem či vzorem. Dík za to autorům a zvláště provozovatelům webu.

Zadruhé chci přiznat, že mé komentáře často směřovaly k povzbuzení. Pokud je chybné, reagovat ne na formu, ale na obsah, moc se omlouvám, že jsem občas s tématem „diskutoval“. Ale cožpak literární dílo nemá vzbuzovat aktivní postoje čtenářů? Nejen obdiv k těm, co dokáží psát, ale i vyvolávat snahu zamýšlet se nad přečteným?

Je pravda, že někteří účastníci webu PP se zaměřovali na vysokou kvalitu, takže mnohá jiná díla jim připadla nekvalitní. Já však vždy zastával názor, že v tělovýchově a sportu jsou nejen účastníci s vrcholovými výkony, ale že značný význam má i sport rekreační. Podobně jsem vnímal i obecnou kulturu, v tomto případě literární tvorbu na Pište povídky. Obdivoval jsem kvalitní a literárně hodnotnější díla, ale se zájmem jsem sledoval i ten svůj, nešpičkový koutek fanoušků (ve kterém řada dobrých autorů jistě nechyběla).

Aklasuok Kousalka napsala mimo jiné:

„…A tím dojde k rekordu týdennímu komentů u díla... o jakém věcném posuzování, Blechovane, píšeš? To jsem tady už fakt sakra dlouho nikde neviděla. Měsíce...Ani od tebe, ani od revírníka.... tohle už je jenom o spolkaření, na kterém máte svoji zásluhu. Netvrdím, že jenom úmyslnou. (nic proti vašemu spisovatelství, zasluhuje úklonku, jenom - že na hrobaření serveru máte podíl, určitě ne tak razantní jako zde citovaný nick (schonfeld) jenom ten váš je takový pozvolňoučký, milý....)

(Mimochodem to věcné posuzování jsem žádal od těch, co jen urážejí, zesměšňují až ponižují autory, aniž by věcně dílo ohodnotili.)

Nechci mít podíl ani pozvolňoučký, ani milý na hrobaření webu, jemuž děkuji za pět krásných roků s literaturou sice amatérskou, ale lidskou. Proto se raději odmlčím. S lítostí, ale jak říkám, nechci být ani milým, ani jiným hrobařem toho, co mi zpříjemňovalo pět roků stáří.

Abych končil „literárně“, pak pravím s básníkem „Bylo to překrásné a bylo toho dost…“

 

 

Když se člověk nekrotí

Když jsem byl malý kluk, prý jsem býval docela vzteklouš. Táta mi tehdy doporučoval: „Jendo, počítej nejprve do deseti, a teprve pak se začni zlobit.“

Kroutil jsem prý hlavičkou a nakonec se rozhodl: „Tati, to nejde, já do deseti ještě neumím, jen do pěti.“ Dostal jsem radu, abych počítal dvakrát do pěti, to že je deset. Tak nějak se stalo, že v tom přemýšlení, co to je za počty, to dvakrát pět, jsem na vztek zapomněl. Zkrátka, táta měl pravdu.

Už moc dávno, když mám náběh se rozzlobit, nemusím počítat ani do těch pěti. Ostatně jsem se naučil už do pětaosmdesáti, takže než bych se dopočítal, tak jako tak bych se zklidnil, což znamená, že bych dostal rozum.

Jenže když jsem minule psal sdělení Dík, přátelé, nepočítal jsem ani do těch dětských pěti, takže jsem vložil nemoudře poněkud naštvané povídání. Tímto se snažím o omluvu. Měl bych opravdu ve svých letech být aspoň tak rozumný, jako kdysi čtyřletek. Jenže táta, aby mne umravnil - a vůbec nikdo jiný - tady u mne nebyl-, tak jsem si vylil nevhodně srdce.

Nezlobte se na mne za unáhlenost. Už jich asi v životě mnoho nestačím udělat, tož pro jednou snad pardon dostanu.

 < Předchozí dílo ve sbírce
Hlasovaní jako ve škole (1 - nejlepší, 5 - nejhorší)Hodnocení: 1 (1 hlasů)

Alma - 1

přečíst později

Komentáře

franlys | + 0 / 0
5.03.2017-17:19
Vydrž, Jendo - napřed musím projít ty vaše.
Blechovan | + 0 / 0
5.03.2017-11:01
Františku, vítám Tě opět mezi svými na PP.
Trochu se zde uplatňují opět poněkud jezuitské metody a koniášování, což má zkvalitnit web. Jenže extrémní metody nikdy nevedly k jednoznačně kladným výsledkům. Uvidíme, zda se na PP osvědčí. Podle mého spíše jen přimějí opět část nicků odejít (jako dřívě již někteří odešli). Myslím, že ke zlepšení úrovně je třeba napnout síly nad průměem víc než útočit na slabší.
Těším se na Tvé další vklady.
franlys | + 0 / 0
5.03.2017-10:29
Jsem moc rád, že jsi své poněkud ukvapené rozhodnutí opět moudře přehodnotil!
dennichodec | + 0 / 0
23.01.2017-14:32
Přišla jsem také, Jendo, potěšilo mne, že jsi neodešel. Hodně štěstí Ti přeji.
toninamoll | + 0 / 0
22.01.2017-22:58
Mám z Tebe velikou radost, Jeníčku milý :-)
JariAgnes | + 0 / 0
22.01.2017-10:27
Jendo, až dnes jsem objevila Tvůj dodatek s omluvou...
A že mám radost z Tvého návratu, to už víš... :-)
Alma | + 0 / 0
21.01.2017-10:45
Jendo, omluva se přijímá a ráda tě vítám zpět. A za omluvu ti ještě přidám 1, neboť to bývá často v životě to nejtěžší.
IQnick | + 0 / 0
21.01.2017-9:38
Je to těžký, když je člověk na všechno sám. Tak jsem ráda, že sis to nechal projít hlavou a moudře uznal, že to za ty body 2 až 9 nestojí. :D
andreina | + 0 / 0
21.01.2017-8:34
Myslím, že každá omluva je zbytečná, protože nejdůležitější je, že jsi zpět. Díky.
revírník | + 0 / 0
21.01.2017-6:15
Už můžeme být spokojení.
ACARNIVORA | + 0 / 0
21.01.2017-1:37
Jene, tohle Ti budiž odpuštěno lehce a s radostí. :)
Bedlasky | + 0 / 0
20.01.2017-22:40
Proč by ses měl omlouvat, Jane? Tvé sdělení chápu. A abych řekl pravdu - já moc do těch pěti nepočítám. Takže jsi v tom lepší než já.
Blechovan | + 0 / 0
20.01.2017-21:51
Na konec Sdělení jsem vložil omluvu. Mea culpa, jsem zbrkloň.
dennichodec | + 0 / 0
19.01.2017-23:31
Jene, přišla jsem na chvíli, přečetla pár dřívějších Tvých povídek..., snad příště přijdu k novému dílu... dobrou noc.
andreina | + 0 / 0
18.01.2017-10:57
Vždycky se těším na návrat na PP, ale tentokrát to byla pěkná sprcha. Stejně jako ostatním, kteří to sem již napsali, i mně se bude moc stýskat. Vždyť ta Kousalka vlastně ukázala ne na tebe, ale sama na sebe, kdo PP pohřbívá, když kvůli ní odejde kvalitní autor a dobrý člověk, jehož jedinou vinou je, že je hodný a nemá v sobě její netolerantnost.
revírník | + 1 / 0
15.01.2017-7:33
A není tóninka sama, Jendo.
toninamoll | + 0 / 0
14.01.2017-20:04
Procházím, čekám a těším se na další setkání, Jeníčku :-)

Přeji hodně štěstí a zdraví i za Jasněnku.
johana1 | + 0 / 0
12.01.2017-12:25
Ahoj Jene, souhlasím s Jezevcem.
Já nejsem spisovatel, nevydávám se za něj, a tak vždy čekám za tvoje hodnocení, vlídné a kladné. Tvoje povídky jsou vtipné, laskavé, i poučné a vždy s životním nadhledem.
Chápu, je to tvoje rozhodnutí. Vždyť jste tady věrnými čtenáři zůstali jen vy dva s Mírou. Ostatní jen plodí další a další kusy, bez čtení těch ostatních. I mě už přestalo bavit číst a dávat jedničky někomu, kdo se na moje věci ani nepodívá.
sedmikraska | + 0 / 0
10.01.2017-20:41
„S úsměvem a vytrvale“
to je tvoje motto, víš, Jendo? To je fajn motto.
Tak se těším na další setkání plné radosti.
Bětka
Jezevec | + 4 / 0
10.01.2017-19:10
Milý Jendo,
do rodiny PP patříš a patřit budeš, i když budeš chvilku potichu. Líbí se mi rodinnost a vztahy, které tady (přes všechny "problémy") jsou. K tomu patří i drobné vyjasňování stanovisek. Ano, je to, jako každé seskupení lidí, v jistém smyslu terapeutická skupina. Vzájemně se ovlivňujeme a to je moc fajn. Rozhodně se za to nestydím, jsem rád, že vás zde poznávám nejen jako "literární profíky", ale také jako Člověky. Nesmírně si toho vážím a nesmírně si TEBE vážím. A těším se na další zprávy a texty od tebe.
Mirarap | + 1 / 0
10.01.2017-8:05
Komentář ve 22:50, co se formy týče, poměrně dobrý. Ale stejně, obsah? Jak moudře pravívala moje slovenská babička, s prominutím, z hovna pořádný bič neukrútíš...:-)
kaesen | + 1 / 0
9.01.2017-23:07
Dobří holubi se vracejí, věřím, že se po čase zase vrátíš na PP. Taky jsem tu prožil pár krizí díky "fundovaným" kritikům, kteří nás tu chutí sráželi docela nevybíravě, takže chápu Tvé pocity. Přesto věřím, že za nějaký ten čas si opět budu moci přečíst něco od Tebe, protože máš opravdový dar zaujmout čtenáře.
Bedlasky | + 0 / 0
9.01.2017-22:48
Kam bys odcházel, Jane? A už vůbec kvůli Kousalce. To víš, někteří lidé jen tak z plezíru ostatní znechucují. Literární weby pohřbívají přesně takový lidé, rýpalové, co se nudí nebo jsou nějak frustrovaní. Ale rozhodně ne lidé, jako Ty. Já osobně podobné lidi od určité doby ignoruju, nestojí za pozornost. Tak ji také ignoruj a nikam neodcházej. Byla by to škoda. Navíc by mi tu scházela Tvá krásná vyprávění a Tvé milé komentáře.
aklasuok | + 0 / 0
9.01.2017-22:50
Milý Blechovane, byli jsme spolu přátelé, roky jsme tady seděli spolu a myslím, že i vedle sebe. Vážila a vážím se tě pro tvoji chytrost danou velkým vzděláním, pro tvoji moudrost získanou k chytrosti přidanou lidskostí, pro tvé literární schopnosti a pro potěšující slova...Pro bystrý rozum, kterým vládneš a pro myšlenkově aktivní stáří života.

Máme za sebou i několik vzkazů a myslím, vím, že jsme si bývávali blízcí. Určitě jsem ušla na serveru nějakou cestu, určitě ta cesta šla směrem k potřebě či touze po literárním serveru. Pak je tady moje přesvědčení, moje potřeba pravdy, spravedlnosti, kterou potřeb uji a kterou vyžaduji. Je až vedoucí k zatracení a řeknu ji napravo i nalevo, když mám pocit, že to tak je. Snažím se, aby to pravda nebyla jenom pro mě, vycucaná z mého prstu. Řeknu ji, i když se dotkne kamaráda, přítele, i za cenu, že bych ho měla ztratit. A ty to přece víš. Možná to jinak vypadá, kdy se dotkne někoho jiného a možná je to jiné, když se dotkla tebe.

Napsal jsi, proč uděláš co uděláš a jaký já mám na tom podíl viny. Já ovšem považuji za důležité, že ono to má i něco, proč jsem to napsala
"Myslím, že web poškodili podobní jako schonfeld, kteří v komentářích zesměšňovali, uráželi, odsuzovali místo toho, aby věcně posuzovali. ..." jsi napsal ty

ano, uvedený nick je fakt pro mnohé echt magor, pro něco je člověk jehož komenty jsem ráda četla...minulý či předminulý rok odsud "odešla" řada lidí,(nebudu je citovat, všichni zde sedící vědí) kteří velmi dobře psali a měli ohromné komenty k litertuře... (pochopitelně i oni žertovali, bavili se a plkali), ale ta literatura byla na prvním místě. Odešli aniž by zde byl ten obávaný nick S. Proč odešli by mohli asi říct oni, já tedy za ně jednu už milionkrát mnou omletou větu.. protože chtěli mít tenhle server víc literární než sociální... protože i když má psaní psychoterapeutický význam a každý jsme si to zažili, nestáli o žádnou psychoterapeuticko-sociální skupinu já na bráchu a brácha na mě.
Za těmi hrobaři si stojím. (přečetla jsem si např. všechny tvoje komenty od začátku roku, ne, fakt neříkám, že jsi jimi pokládal do rakve
Těch důvodů proč jde tenhle neliterární server do kopru je pochopitelně daleko víc. Psala jsem o nich jinde, ve svých předlouze psaných, vysmívaných komentech. Proto už nebudu.

Ty víš, že jsem si nikdy žádný zářez na pažbě neudělala a i víš, že mi nedělá problém vyplodit smysluplné věty. Ty to víš a jejich autoři mi můžou být ukradení.

A tím své komentování pod tímhle dílem uzavírám.
Kousalka
Pétík | + 0 / 0
9.01.2017-21:27
Ale to snad neee. Koukám na tvoje motto:"S úsměvem a vytrvale," tak nás tu přeci nenecháš. Ale jestli se opravdu odmlčíš, doufám, že to nebude na dlouho.
frannie | + 5 / 0
9.01.2017-16:35
Byla jsem jedna z prvních, co si včera večer přečetla tenhle sebevražedný dopis. A od tý doby přemýšlím, co si o tom mám myslet. Přiznám se, že nestíhám sledovat, jaká válka tady na PP zrovna zuří, ale Schonfelda už jsem tady chvíli neviděla, tak jsem myslela, že je klid. Ale teď jsem si přečetla, že končí i jamski, a tak mi dovolte napsat toto (a je to jen můj úhel pohledu):
Jsem založením spíše introvert a stydlivka, nikam se necpu, ale píšu ráda, to zas jo. Řekla bych, že na odpad to úplně není, ale do profíka mám daleko. Před pár lety mi moje sestra poslala odkaz na tenhle web. Trvalo mi další půlrok, než jsem se odvážila přihlásit a něco sem vložit. Reakce jsem se bála. Ale přijali jste mě. A zazněla i pochvala. A právě tohle milé přijetí a povzbuzení v tom smyslu, ať píšu dál, že se to dá číst, mě popohnalo. A teď si představte, že jsou tady i jiní takoví. A třeba takoví, co umějí psát daleko líp a schovávají si svá veledíla doma do šuplíku, protože jsou k sobě přehnaně kritičtí a prostě se stydí. Představte si, že konečně seberou odvahu, přihlásí se sem a první na koho narazí, bude v lepším případě Kousalka (jejíž kriticky si nesmírně cením - aby bylo jasno), v horším případě Schonfeld. Co by takoví literární talenti asi udělali? Ne každý má přirozeně takové sebevědomí, aby to zkoušel znovu. Vždyť kolik klasiků bychom si nepřečetli, kdyby někdo posmrtně neprohledal jejich šuplíky? A právě kvůli takovým byste vy, kteří umíte svou kritiku formulovat mile a s úctou, měli zůstat.

Tímto bych ti, Blechovane, chtěla moc poděkovat, že jsi ke mně byl vždycky milý a myslel to se mnou dobře. Pokud odsud zmizíš, budeš mi chybět.
Olenska | + 2 / 0
9.01.2017-15:18
Blechovan, naozaj Ťa dokáže rozhodiť jeden komentár - od kohosi kto málokedy vypotí rozumnú alebo súvislú vetu?
Zasmej sa nad tým a spomeň si na (teraz neviem narýchlo z akej známej knihy to je) Orel much nelapá - parafrázuj: Orel si much nevšímá.
revírník | + 0 / 0
9.01.2017-13:56
IQnick dávám plusko! Tak je to a ne jinak, Jendo.
crazy | + 0 / 0
9.01.2017-12:40
Začíná nám ten rok opravdu pěkně. Jene, mám pro to pochopení. Jak tlustá musí být kůže, aby člověk vše spolkl. Ale myslím, že jsi dost zkušený a životem otužilý, že po čase odpočinku se opět objevíš. A k tomu přeji hodně zdraví a pevné nervy.
IQnick | + 11 / 0
9.01.2017-11:56
Člověk si jen na chvilku odběhne a už je tady boží dopuštění!
Jene, předkládám Ti deset důvodů proč na literárním serveru Pište Povídky zůstat:
1) bude se nám po tobě stýskat
2) bude se ti po nás stýskat
3) budou nám pod našimi literárními díly světového významu chybět tvá laskavá slova
4) bude tě svrbět jazyk a prsty, až si přečteš některé z našich dílek a nebudeš moct pod ně napsat svoje myšlenky, protože jsi se zařekl, že už to nikdy neuděláš
5) a to není dobrý na nervy
6) a to není dobrý na srdce
7) a to není dobrý na plíce
8) a to není dobrý na žaludek
9) a to není dobrý všeobecně vůbec na dobrou náladu
10) jsi zralý a světa znalý muž a tak určitě víš, že není na světě člověk ten, který by se zalíbil všem. A názor jednoho člověka, který nota bene ještě nepochopil, že zlepšit svět nejde předěláváním těch druhých, tě přece nemůže rozhodit. Anebo může, trochu, ale od toho jsme tady my, abychom to vyrovnali.
S námi, Jene, ti prostě bude líp. :o)
Tak si to prosím, nech ještě projít hlavou.

jamilao | + 0 / 0
9.01.2017-11:34
Jendo, Tvoje včerejší sdělení mi vzalo nejen dech, ale i schopnost zareagovat ve smysluplném komentáři. Než jsem dech zase popadla, vyjádřili moje myšlenky ostatní (Oskaar, revírník, Rita...). Nebudu se tedy opakovat a budu jen pevně doufat, že až se po té nespravedlivé ledové sprše trochu "otřepeš",budeš v psaní pokračovat - pro nás, kteří mají Tebe a Tvoje příběhy rádi.
Alma | + 0 / 0
9.01.2017-11:27
Dlouho jsem se rozmýšlela, co k tomu napsat. Je mi smutno. Smutno z toho, že odchází vždy právě ti slušní a dobří autoři, kteří tu mají své čtenáře a taky přátele. Jsem tu skoro tak dlouho jako ty a už jsem o pauze také přemýšlela, ale jsem tady ráda s těmi, které jsem tu díky PP více poznala, a ráda se tu s vámi všemi potkávám. Uznávám všechny tipy komentářů s výhradou vulgárních. Ty prostě přehlížím. Vím, že jsi se tu cítil dobře a proto bych si moc přála abys zůstal. Kvůli nám a taky kvůli sobě. V životě se prostě všude setkáváme s lidmi, kteří neví co je slušnost, a tak je tomu i na stránkách PP. Zkus se přes to přenést a zůstaň, a piš dál. Vím, že je to těžké, ale my jsme s tebou!
JariAgnes | + 0 / 0
9.01.2017-9:29
Asi bych měla litovat, že jsem dala revírníkovi Tip,
asi by nedošlo k tomuto všemu... i když - kdo ví...
Vždyť už tolikrát jsme tu četli slova, která rozhodila mnohé z nás...
Přesto toho Tipu nelituji, šlo mi jen o to, co píšu v komentářích pod Jarkovým Nevinným nápadem, a lituji jen toho, jak to dopadlo.

Jendo, opět opakuji - PROSÍM ZŮSTAŇ...
Rita | + 0 / 0
9.01.2017-9:19
Povzbuzení je také potřeba, stejně jako věcná kritika. Jedno člověka motivuje, druhé udržuje nohama na zemi. Já mohu říci za sebe, že tvůj koment po mém vstupu na tento server mě velmi povzbudil. Je hloupost odcházet kvůli názorům někoho jiného. Nikdy se člověk neschodne se všemi.

Psaní je pro lidi ve vyšším věku ideální způsob jak se sdružovat a udržovat mozek v bdělosti a je škoda se o něho nechat připravit.
Nenech se odradit jedním názorem. Podle mého na litweb patří obojí: Lidi co chválí i lidi, co kritizují. Není rozhodně tvá vina, že tu chybí kvalitní kritici.
Mirarap | + 0 / 0
9.01.2017-8:47
Jenda je skvělý, ale citlivý člověk. Takže já na rozdíl od komentáře jamského věřím tomu, že ho dokázaly rozhodit poslední Kousalčiny komentáře. Náš "spolek" /i když to už není, co bejvalo/, by to vnímal jako těžkou ztrátu. Já na tom byl Jendo stejně jako ty. Ale zásluhou mnoha komentářů a vzkazů jsem se dokázal přes to přenést.
Doufám a věřím, že to dokážeš také!...:-)))
jamski | + 0 / 0 | Kritik| Moderátor
9.01.2017-8:30
Na jedné straně ti rozumím, slova dokážou vzbudit emoce, a někdy jsou to emoce o které příliš nestojíme.
Na druhou stranu příliš nevěřím tomu, že za tvým rozhodnutím stojí jen jeden kritický autor a už vůbec ne - jeden názor.
Na to aby tě rozhodilo jen tohle, jsi nepochybně životem dostatečně otřískaný.
Cítíš li, že je třeba ubrat, OK, je to tvoje rozhodnutí a je třeba ho respektovat.
Až krize odezní, vrátíš se určitě odpočatý a plný elánu.
Možná se objevíš i s novými tématy a uděláš tím nepochybně radost mnohým svým čtenářům.
Oskaar | + 0 / 0
9.01.2017-7:49
„... Literárně-komunitní portál Pište-povídky.cz si klade za cíl vytvořit prostředí PRO VŠECHNY, KTERÉ PSANÍ ZKRÁTKA BAVÍ, ale i pro ty, kteří mají v rámci své literární tvorby ty nejvyšší ambice...“
Z toho jsem tak nějak pochopil, že sem mohou psát i tací trotlové a neumětelové jako jsem já. Předpokládám totiž, že někdo mi prostě jen napíše, že se mu to líbí či nelíbí a už to že si mne přečtou beru za úspěch. Ti zkušení mi pak naznačí co dělám špatně a poradí jak na to lépe, kde dělám chyby a navedou mě na správnou cestu. No a tím se zdokonalím v chápání literatury. Ovšem kritiky typu „odpad, diletantství, debilita, sračka“ či jiné, daleko drsnější vulgarismy bez jakéhokoliv vysvětlení proč a co je špatně, to mě dost překvapuje a jako literární pomoc začátečníkům mi to nepřijde. No a pak osobní urážky pisatele, to už je vyloženě trolování.
Pokud jde o Kousalku, nejsem tady tak dlouho abych to mohl hodnotit, přesto si myslím, že bývá často špatně pochopena. Je faktem, že je někdy až drsně otevřená a upřímná. Ostatně, už její nick to naznačuje. :-) Ovšem je známo, že zvlášť při kritických připomínkách v psané formě chybí člověku prostý oční kontakt a tón hlasu, který často pomůže rozeznat co je míněno jako konstruktivní kritika, co je ironie nebo sarkasmus a co už je urážka. To je většinou hlavní problém a vrah všech diskusí.
JENDO, nejsem kritik ani spisovatel s úspěchem na literárním poli. Jsem jen obyčejný čtenář, co něco občas načmárá a který si tady vybírá co se mu líbí, je mu blízké a tím se pak opájím. Spousty věcí, o kterých píšeš buď znám nebo mi byly sděleny vyprávěním mých blízkých a ty mi je pomáháš oživovat. Ty a tvá vyprávění jsou má krevní skupina, proto by mi bylo moc líto, kdybych o ně ZBYTEČNĚ přišel. Dík a hezký den.
tata | + 1 / 0
9.01.2017-6:55
Jsem pro Jene, dej si pauzu, ale pak se vrať. Stejně jako někteří jiní, vraťte se!
revírník | + 3 / 0
9.01.2017-6:46
Mrzí mě, že právě moje rozhodnutí chtít se po delším čase opět "mezi svými" prezentovat kouskem neumělého písmenkování zavdalo příčinu k tvému neblahému rozhodnutí, Jendo. Omlouvá mě jistě, že jsem nemohl tušit, kam to povede.
Třebaže ti po uvedené ledové sprše velmi rozumím, přece si myslím, že tak daleko není třeba zajít, jak naznačuješ. Vzpomeň si na svůj komentář včera u mě, ten se týká stejně tak tebe samého. Čili naopak - ještě dlouho toho není dost.
Je to sice pro nás dva kmety jen takové malé těšínské jablíčko, ale proč bychom si měli kazit své vzácné dny a neměli se z nich naopak radovat? V životě jsme už toho zažili tolik...
Tak tě prosím, příteli, zůstaň.
Jejda | + 0 / 0
9.01.2017-6:37
Takže ta zlá ženská Kousalová si může vyrýt další zářez na pažbě? :-(
ACARNIVORA | + 0 / 0
8.01.2017-23:49
No to snad ne! :( Tady se k tomu raději nebudu vyjadřovat, ale ozvu se Ti.
JariAgnes | + 0 / 0
8.01.2017-22:26
Jendo, už dlouho mě nic tak nerozhodilo jako zpráva o Tvém odchodu...
Poslala jsem Ti vzkaz.

Veškerá díla zveřejněná na serveru Pište-Povídky.cz jsou pod právem autorů, tudíž je nelze kopírovat ani jinak využívat bez jejich souhlasu.