Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

SOUBOJ ŽIVLŮ ( nejen) KONČÍ

Sdílej na Facebooku

Autor: jamski

Vloženo: 9.01.2017

Publikováno: 9.01.2017 15:22

Kategorie: Ostatní -> Sdělení

Po dlouhé a zralé úvaze jsem se rozhodl skončit působení na tomto portálu.

Někteří z vás to možná už nějakou dobu tušili, (mnozí z vás teď určitě zajásali).

Příčin je mnoho a nemá cenu je tady do hloubky rozebírat.

Když člověk nečemu věnuje čas a energii, dělá to většinou proto, že se mu alespoň část z té energie vrátí zpátky, nebo proto, že vidí nějaký hmatatelný výsledek svého úsilí.

Mě se čím dál častěji, po vstupu do zdejšího prostředí, stává, že nenajdu důvod zdržet se déle, než zabere kontrola vzkazníku, případně reakce na komentář.

Rapidně ubýdá děl, která by stála za přečtení, na druhou stranu čtenost je zde čím dál nižší a případná přínosná rekce je už jen vzácnou vyjímkou.

Posledním pokusem, rozhýbat tento web bylo pokračování soutěže SOUBUJ ŽIVLŮ.

Jenže soutěžit jde jen tehdy, je li poptávka, tedy, mají li zájem soutěžící.

Je pravdou, že z přihlášených, je šest velice kvalitních autorů, ale je také pravdou, že s polovinou soutěžících by se soutěž stala spíš parodií, než důstojným kláním.


      Tímto okamžikem tedy rozpouštím tým koučů, sponzorovi vracím hlavní cenu a soutěž vyhlašovat nebudu.

    Líto je mi to jen z jediného důvodu, chtěl jsem aby ta soutěž byla vzpomínkou na MYLENCZ, autorku, která celý projekt vymyslela, realizovala první ročník a dnes už mezi námi není.

Ale kdyby mezi námi byla, určitě by mi dala za pravdu (ostatně i ona byla připravena soutěž nezahájit, kdyby nebyly všechny týmy kompletní)

Je ale možné, že v budoucnu někdo bude úspěšnější a soutěž na tento portál dokáže vrátit.


    Loučím se tedy s vámi, kteří jste se ať už jako soutěžící či jako členové týmu snažili mou snahu podpořit, s vámi, kteří jste četli a hlavně hodnotili má díla i s těmi, kdo se mnou polemizovali, či se přeli v diskusích, ve kterých šlo o věc, nikoliv o prosazování vlastního ega.

Vás všech jsem si vážil a vážím.

Všem vám pak přeju, aby vás psaní naplňovalo a přinášelo vám radost.

Já svůj čas nadále budu věnovat něčemu, co pro mne má smysl a co mi dokáže vrátit vynaloženou energii, měrou vrchovatou.

Díla ani profil nemažu, protože mé rozhodnutí není jen póza, ale uvážené rozhodnutí.

Občas možná i mlčky nakouknu.

Mějte se krásně.

Jarda.

Hlasovaní jako ve škole (1 - nejlepší, 5 - nejhorší)Toto literární dílo ještě nebylo hodnocenopřečíst později

Komentáře

nebrec | + 0 / 0
14.01.2017-8:31
kous, škytám furt :)
jamski | + 0 / 0 | Kritik| Moderátor
10.01.2017-19:47
Honzo děkuju, vím, že rozumíš.
admin | + 0 / 0 | Moderátor
10.01.2017-17:51
Respekt Jardo, ani nevíš jak Ti rozumím :-) díky za vše, jsi super, budeš tu chybět
aklasuok | + 0 / 0
9.01.2017-23:51
Dobře děláš... držím ti palce
jamski | + 0 / 0 | Kritik| Moderátor
9.01.2017-23:28
Ivo asi máš pravdu.
Jedna etapa končí, druhá začíná. S jinými lidmi, s jinými výzvami s jinými cíli.
Když člověk něco dělá, musí věřit, že to má smysl.
Jestli to vyjde tak, jak je naplánováno, až budu stát na patě Anapurny, bude určitě škytat i pár lidí, kteří se mnou ušli kus cesty po tomhle serveru.
jamski | + 0 / 0 | Kritik| Moderátor
9.01.2017-23:20
Sedmikrásko děkuju. Po zkušenostech si nemyslím, že by se něco mohlo změnit, ale přát vám to určitě budu.


Zdenulko nemrač se, změna je život. :o)

Cibule - děkuju.

Jari - já jsem tvému komentáři rozuměl. O odchodu jsem přemýšlel fakt dlouho a poctivě. Zažil jsem tady hodně dobrého, poznal zajímavé a talentované lidi, ale taky zlobu, intriky a faleš, která by stačila na několik životů.
Pro ty, kdo budou mít zájem zůstávám samozřejmě v kontaktu.
aklasuok | + 0 / 0
9.01.2017-23:13
jednou k tomu muselo dojít, kývu spolu s nebreč

Váš, já to mám takhle, nejde se scházet s lidmi, se kterými člověk šel nějakou cestu, to by byl pak masovej dálkovej pochod a takhle to nefunguje ani fungovat nemůže
Ale vždycky když škytnu, tak mi zahřeje u srdce a na někoho z těch lidí si vzpomenu a vím, že oni si škytnou a pousmějí se
a tak mi to stačí

jo, jestli sem občas i tak nakoukneš... "závislost" je svińa, jenom on už je to pak spíš jen ten vztek a marnost nad marnost, tak na sebe jen jako mrkneme
(i když hele, mrkat na sebe se mnou, to tady maj ty lidi hnedle mínus body... tak jen tak ... vopatrně
(hele, nebreč, a doufám, žes škytla)
Kousalka
JariAgnes | + 0 / 0
9.01.2017-22:36
Upravuji začátek svého minulého komentáře, zjistila jsem, že působí jinak,
než měl... Chtěla jsem říct, Jardo, že Tvůj odchod mě taky moc mrzí,
i když - pokud jde o vzájemné komentáře - jsme bývali v kontaktu velmi málo.
Tak ještě jednou - hodně štěstí, ať budeš kdekoli...!
09Zdenulka | + 0 / 0
9.01.2017-22:10
-:(
cibule | + 0 / 0
9.01.2017-18:39
Přeji hodně pracovních i osobních úspěchů.
sedmikraska | + 0 / 0
9.01.2017-18:30
Za všechno, co jsi pro PP a každého jednotlivě udělal, díky. Také mě to mrzí, odchod a také soutěž - její konec. Jsem ráda, že kbčas jukneš, uvidíme, třeba se věci posunou. A třeba nějak pěkně.
Měj se fajn a ať ti hvězda září.
jamski | + 0 / 0 | Kritik| Moderátor
9.01.2017-17:56
Almo - děkuji.
Albi - každé tvůrčí prostředí je především o lidech a o vztazích. Tady už bohužel potenciál ke zlepšení není.
Nebrec - Jano děkuju.
Jari - děkuju i tobě. Čas je bohužel limitem i pro mne. A tady už nějakou dobu mám pocit, že jím plýtvám.
JariAgnes | + 0 / 0
9.01.2017-17:35
Jardo, Tvůj odchod mě taky moc mrzí, i když jsme v kontaktu - pokud jde o vzájemné komentáře - bývali velmi málo... Ale četla jsem Tvé prózy ráda, protože divadlo mi vždycky bylo moc blízké, což jsem Ti kdysi i napsala...
Žádných soutěží se už dlouho neúčastním, třebaže dříve jsem několikrát dosáhla pěkných umístění... Jenže už mi to nedovolují různé okolnosti a především čas - nemohla bych pozorně číst a hodnotit všechna díla.
Od roku 2010 jsem byla na několika litwebech a všude mě těšilo nemalé množství čtenářů i obliba mých dílek. Přesto jsem nikde dlouho nezůstala, zase hlavně z časových důvodů, pouze na PP jsem se po kratších i delších pauzách vždy ráda vracela...
O to víc mě mrzí současná situace a především odchod lidí, které jsem měla ráda a kterých jsem si vážila pro kvalitu jejich tvorby.

Doufám, že se sem jednou vrátíš...
Zatím Ti přeji jen všechno dobré, hodně štěstí všude jinde a ať Ti vše vychází podle přání...
nebrec | + 1 / 0
9.01.2017-17:25
i ty se měj krásně, Jaroslave.. jednou k tomu dojít muselo
Jejda | + 0 / 0
9.01.2017-16:48
Nejsem pokrytec (ačkoli to o mě pan Jamski opakovaně tvrdil) a nebudu předstírat, že jeho odchod z PP se mě osobně nějak zvlášť dotýká. Holt se prostě občas stane, že si někteří lidé vzájemně nepadnou do oka...Co naděláme, že?

Že se nepovedlo dát dohromady týmy a rozjet soutěž mě ovšem upřímně docela mrzí a to jednak kvůli všem autorům, kteří se zaangažovali i všem potencionálním fanouškům, kteří se na soutěž natěšili. A zejména pak z úcty k památce MYLENCZ.

Tento komentář jsem ale vlastně začala psát hlavně proto, abych uvedla na pravou míru poznámku Albiho, týkající se nefungujícího Souboje masek.

Takže tímto dávám jen na vědomí, že Souboj masek jsem neodstranila jako nějaké gesto, ale proto, že v termínu mi přišlo do mé pošty pouze jedno jediné anonymní dílo. Z čehož jsem logicky vyvodila, že o tuto soutěž zájem na PP není a abych tedy nemátla zájemce o soutěž Souboj živlů, smazala jsem z nástěnky Souboj masek. (Za zvolení podobného názvu se dodatečně omlouvám)...Jinak, že druhé kolo Souboje živlů bude obtížnější realizovat ve stejném rozsahu, jako kolo první, se dalo vcelku předpokládat, když všeobecně se nyní na PP pohybuje o dost méně autorů a ti nejlepší byli zároveň použiti, jako koučové.
albicastro | + 0 / 0
9.01.2017-15:59
Další pohřeb na PP...
Lidi co je to s vámi. Nejdříve ráno Blechovan a pak Ty? Nechcete se jít rovnou pohřbít všichni?? Takhle tu fakt brzy nikdo nebude a tenhle web se rozpadne úplně. Už takhle je to tady smutné a o každého člena, který se rozhodne odejít pryč, smutnější. Žádný aktivní kritik, žádný aktivní moderátor tu není. SoubojMasek nefunguje, nic tu nefunguje!
Chvílemi to tu ještě vypadá nadějně, ale jen chvílemi, pak to zas upadne zpátky do svých mrtvých kolejí. Je mi to líto. Taky jsem zvažoval odchod a ne jednou! Ale pak si říkám, dám tomuhle webu ještě šanci. A tak ji dám!
Alma | + 0 / 0
9.01.2017-15:32
I když jsem soutěž moc nesledovala z důvodu šetření zraku, věděla jsem o ní a vím, že byla dobrým přínosem dění na PP. Ji mi líto tvého odchodu, ale plně jej chápu. Přeji hodně štěstí a naplnění tvých dalších iniciativ jinde. PP tak přichází o dalšího dobrého člena.

Veškerá díla zveřejněná na serveru Pište-Povídky.cz jsou pod právem autorů, tudíž je nelze kopírovat ani jinak využívat bez jejich souhlasu.