Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Modrá planeta v2.0 část 1

Sdílej na Facebooku

Autor: MasterSparklingson

Sbírka: Nekonečná fantazie

Vloženo: 11.01.2017

Publikováno: 11.01.2017 15:49

Kategorie: Povídky -> Sci-Fi, fantasy

Ve skladištní místnosti se rozezněl poplach. Členové posádky byli neklidní, ale věděli, že jejich technici je nenechají ve štychu. Skupinka čtyř zručných mužů v ochranných oblecích již vykračovala neosvětlenou chodbou v zadní části vesmírného plavidla. Na úplném konci dlouhého úseku se nacházely dvojité dveře, za kterými se skrýval sklad. Uvnitř bylo uloženo takřka všechno. V úhledných uličkách tam byly vyrovnané mrazící boxy s jídlem, zásoby vody, náhradní baterie, léky, součástky a tisíce litrů paliva. Ač se právě nacházeli v jedné z nejmodernějších vesmírných lodí, spotřeba se nijak oproti starším modelům nezmenšila. Jeden z techniků vytáhnul ze zadní kapsy kalhot svou vstupní kartu a přiložil ji k elektronickému zámku.

Těžké dveře se začaly pomalu odsunovat. Uvnitř byla tma, kterou způsobil přerušený příjem energie do tohoto sektoru, který se nesměl obnovit, dokud technici problém nevyřeší.

„Tak Matthewe, jdeš první,“ pobídl ho Ben, který se mohl pyšnit postem jejich velitele.

Matthew vzal do ruky svítilnu a pomalu vkročil do rozlehlé místnosti. Šel stálou rychlostí až do poloviny haly, když se otočil a rozhodně vykročil zpět ke svým druhům.

„Je tam hrozný proud vzduchu. Vypadá to, že někde je nějaká malá prasklinka. Už je to pár hodin, co jsme prolétali kolem toho vesmírného odpadu, ale je možné, že do nás něco z toho narazilo a systém to rozpoznal až teď,“ sdělil odborný názor veliteli.

Měl pravdu. Stačila půlhodina probádávání místnosti, než jeden z techniků opravdu narazil na malou prasklinku ve zdi. Byla takřka mikroskopická, ale ať chtěli nebo ne, byli ve vesmíru, kde se i takové malé poškození může stát osudným. Po dlouhém dohadování nakonec velitel zmáčknul tlačítko na své helmě, čímž aktivoval mikrofon, a oznámil celou situaci kapitánovi. Podal mu návrh, že musejí přistát na nejbližší planetě, kde je to bezpečné, aby mohli škodu opravit. Prasklina se musí svařit jak uvnitř, tak na vnějším povrchu lodi. Vzhledem k přítomnosti různých vesmírných těles, meteorů a odpadu, který se za léta dobývání vesmíru stihl rychle nahromadit, by nebylo bezpečné někoho posílat ven.      

Kapitán s tím souhlasil, ale jediným problémem byl fakt, že podle vesmírné mapy se v blízkém okolí žádná planeta nenachází. „Nejbližší planeta, která odpovídá našim požadavkům, se nachází v soustavě Arnis, která je vzdálená asi 800 milionů kilometrů a cesta tam potrvá nejméně týden. Můžete potvrdit, že do té doby nehrozí nějaké větší nebezpečí?“ zeptal se ustaraně kapitán.

„V to musíme jen doufat kapitáne. Jelikož nemůžeme nahlédnout na velikost poškození zvenku, je to těžké odhadnout, ale naše loď je navržená dobře, takže šance, že bychom to nezvládli je tak 10%, což znamená, že máme 90% šanci na to, že se k té planetě dostaneme. To je ve vesmíru více než dost,“ odpověděl velitel techniků a dal mužům příkaz se dále snažit odhadnout vážnost poškození.

Loď se vydala směrem k soustavě Arnis, kde na ně snad čeká příležitost k opravě lodi a dokončení jejich mise. Těžba surovin se rozrostla ze sluneční soustavy na miliardy kilometrů vzdálené soustavy a galaxie. Právě k jedné takové rafinérii loď Concordia měla namířeno, aby odvezla zásoby černého uhlí, urania a ropy na domovskou planetu, Zemi. Concordia měla další 2 sesterské lodě, Artemis a East Hawk, které měly za úkol zásobovat Mars a Jupiter, kde lidstvo mělo postavená obrovská města, doly, základny. V roce ve 25. století se lidstvu podařilo vyvinout nekonečné zdroje kyslíku, nadsvětelnou rychlost tak velkou, že cesta do jiných soustav a galaxií byla otázka pouhých týdnů a měsíců.

Píše se rok 2452 a posádka vesmírné lodi Concordia je i přes technické problémy odhodlána dokončit svůj úkol.                                                                                            




Hlasovaní jako ve škole (1 - nejlepší, 5 - nejhorší)Toto literární dílo ještě nebylo hodnocenopřečíst později

Komentáře

Nebyl zatím přidán žádný komentář
Veškerá díla zveřejněná na serveru Pište-Povídky.cz jsou pod právem autorů, tudíž je nelze kopírovat ani jinak využívat bez jejich souhlasu.