Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Pobyt na zámku - dny další

Sdílej na Facebooku

Autor: Johana1

Vloženo: 12.01.2017

Publikováno: 12.01.2017 10:43

Kategorie: Povídky -> Ze života

Anotace: Od dětí jsem dostala neobvyklý dárek-pobyt na zámku s neomezenou konzumací všeho dobrého. Že je ten pobyt seznamovací, jsem se dozvěděla s nelibostí až tam. Užívala jsem si sluníčka v zámecké zahradě a galantnosti přítomných mužů.

     První večer na zámku jsme středověkou krčmu  opustili několik minut před půlnocí. Všichni čtyři gentlemani mě svorně doprovodili na pokoj. Břicho mě bolelo od smíchu,  na sukni se leskly mastné skvrny od tataráku a na tričko mi Fanda vyprskl hořčici.

    Ráno moudřejší večera.  Už nechci dětem vyčítat, že vybraly právě tento seznamovací pobyt. Naopak, je tu legrace a ony chtěly, abych si to užila.

Program následujících dní však bude probíhat dle mého rozvrhu. Aspoň tak jsem si plánovala masáže, vířivku se slanou vodou a úžasné procházky v zámecké zahradě.

    U snídaně chyběl Fanda, asi to s tím grilovaným masem  a vínem přehnal.  Přesto mi to bylo divné. Před odchodem do bazénu jsem zaklepala na jeho dveře. Otevřel jen v pyžamu, byl bledý a rudé, skleněné oči mu jen svítily. Vypadal, že se neudrží na nohou.

„Zavolám ti sanitku.“

Kývl a spěchal zpět na záchod. Dveře jsem jen přivřela a na recepci domluvila návštěvu lékaře.

   Plavec Libor už mě mezitím hledal.  Sanitka přijela během chvilky. Lékaře jsme dovedli do Fandova pokoje a ten už ležel v bolestech vedle vany.  Čekala jsem na chodbě a bylo mi ho moc líto, večer sršel vtipem a cpal do sebe grilované maso, pečenou kachnu a prokládal to tatarákem, klobásami a hlavně vínem.  Libor mu sbalil věci a Fandu urychleně odvezli do nemocnice.  U bazénu se mě Libor zeptal:

„Jseš čarodějnice nebo vědma?“

„Ani jedno, jsem jen ráda, že mě napadlo za ním zajít.“

V tu chvíli jsem na nějaké ovace nečekala,  jen jsem měla o Fandu obavy.

Čtyři dny plné legrace v zámeckých prostorách uběhly jako voda a nastal čas se vrátit do reality.

 

      Koncem listopadu odpoledne se u nás v kanceláři objevil Fanda s překrásnou kyticí.  Moravák jel vlakem přes půl republiky, prý aby mi poděkoval. To bylo od něj moc milé. Po operaci, pohublý, ale opět s úsměvem na tváři a s jiskrou v oku.  K mému překvapení  strašně pospíchal a na naléhání, ať na mě  chvilku počká,  že   skončím s prací, jen mával rukou.  Pak mi s úsměvem povídá.

„Víš Hani, ty jsi mi otevřela oči a za to ti vlastně moc děkuju.  O Pražačkách se tvrdí, že jsou namyšlené, ale ty jsi pohodová, starostlivá holka a tak vím, že všechny Pražandy  nafrněné nejsou. Ve všech seznamkách jsem vždycky  pražské ženy odmítal,  ale co jsem poznal tebe, je vyhledávám a tak jsem se seznámil s  perfektní  a hodnou Ivankou  z Prahy.  Za to vděčím tobě.“

Vyznání  Brňáka k pražským obyvatelkám  mě úplně dojalo.  Vždyť oni ti moraváci jsou vlastně hrozně fajn. 
Hlasovaní jako ve škole (1 - nejlepší, 5 - nejhorší)Hodnocení: 1 (2 hlasů)

Mirarap - 1Pétík - 1

přečíst později

Komentáře

johana1 | + 0 / 0
16.01.2017-8:54
Milo, máš pravdu, kdybych to hledání partnera brala vážně, byla bych zklamaná, ale takhle jsem se pobavila a nikdy na takový podobný už nepojedu. Děkuju.
jamilao | + 0 / 0
12.01.2017-20:56
Johanko, přečetla jsem si i předchozí části, pobavila se a došla jsem k závěru, že toto by byl perfektní varovný text pro Ty, kteří se na podobný "seznamovací" zájezd hodlají přihlásit s nadějí, že tam mohou najít seriozního partnera.:-)
johana1 | + 0 / 0
12.01.2017-19:01
Děkuju.
sedmikraska | + 0 / 0
12.01.2017-18:30
Nečetla jsem předcházející, ale je to napsané dobře,piš do anotace stručně ve dvou větách předcházející text :-) Lidně bych tam připsala ještě nějakou story z toho pobytu, aby to bylo šťavnatější. Psané pěkně.
johana1 | + 0 / 0
12.01.2017-11:00
No Míro, to je ta moje smůla, on miluje Ivanku. Ale ta kytka byla jako poděkování pro mě a nápad to byl prý právě té Ivanky, aby mi poděkoval.
Mirarap | + 0 / 0
12.01.2017-10:54
Tak že by se ta seznamka nakonec přece jen osvědčila? Jasně, Hanko, ber! Moraváci jsou nejlepší...:-))) Ať už se žlučníkem, nebo bez...:-)

Veškerá díla zveřejněná na serveru Pište-Povídky.cz jsou pod právem autorů, tudíž je nelze kopírovat ani jinak využívat bez jejich souhlasu.