Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Sen první - Sol'firal

Sdílej na Facebooku

Autor: chuckino

Sbírka: Probuzení a volba: Éra

Vloženo: 12.01.2017

Publikováno: 12.01.2017 11:39

Kategorie: Povídky -> Tajemné, záhadné

Anotace: Onehda mě napadl tento příběh, snad se vám bude líbit! Budu rád za jakoukoliv recenzi!

            Aeron se podíval z okna auta. A uviděl lesy. A zase lesy. Skrze ně ale mohl vidět, že byl velmi teplý den a sluneční paprsky pronikaly skrze koruny stromů. Z rádia hrála muzika, kterou pouštěla jeho spolujezdkyně, Teri. Podíval se na ni a lehce se usmál. Před měsícem se vydali na cestu kolem Evropy. Samozřejmě s povolením rodičů, jelikož i když mají oba osmnáct, pořád se o ně starají. Navíc pouštět dva mladistvé a k tomu ještě rozdílného pohlaví. Hodně ale pomohlo to, že jsou to nejlepší přátelé už od dětství. Aeron se podíval na Teri a usmál se. 
            Seděla na sedadle spolujezdce, nohy skrčené a její bosé chodidla se opíraly o palubní desku. Na sobě měla krátké riflové kraťasy, které jí sahaly sotva pod hýždě. Jako top měla prosté bílé tílko, které bylo trošku delší, tak, že v plné délce by to vypadalo, že má na sobě šaty, s tím ale byla větší i otvor po ruce. Aeron mohl jasně vidět její černou podprsenku. I když jsou si velmi blízcí, některé věci jsou mezi nimi hold tabu, hlavně ale pro Aerona. 
            Její oděv doplňovalo pět rozdílných náramků na její levé ruce. Její černé vlasy s blond proužky měla přehozené přes rameno a končili ji na úrovni hrudi. Její lehce opálená pleť se krásně vyjímala v slunečních paprscích, které pronikaly skrze koruny stromů. 
            Zrovna zpívala písničku, kterou pustila ze svého mobilu. 
            „….here comes the hot stoper, I’m the lyrical gangster, I’m a live in-a me danger, still love you like that,“ Teri zpívala zároveň se zpěvákem (Here Comes the Hotstopper remix). 
            „Bravo! Bravosimo!“ Aeron ji blahopřál, ale sarkastickým podtón ji neunikl. 
            „Vidím, že někdo chce další píseň!“ řekla vysokým hláskem a začala vybírat další píseň, která ho bude otravovat natolik, že to násilně vypne. 
            „Co takhle Samurai Heart?“ zeptala se nadšeně. 
            „NE!“ vyhrkl ze sebe, „prosím jen to ne!“ 
            Teri se na něho ušklíbla: „Jsi si jistý?“
            Aeron rychle zabrzdil a otočil se k Teri: „Ano jsem! Udělám cokoliv!“ Aeron prosil, ruce stisknuté před sebou. 
            „Tch. Si mohl říct hned, že se ti nelíbí můj zpěv,“ řekla Teri a založila si ruce na hrudi. 
            „Moc dobře víš, že jsem to tak nemyslel. Problém je v tom, že zpíváš od té doby, co jsme vyjeli z Vídně, a to bylo před pěti hodinami! Člověka to po nějaké době omrzí!“ bránil se Aeron, zatímco se opět pomalu rozjel. Teri se otočil od něho a začala se dívat ven skrze bočné okno. Aeron povzdychl. Teri začala trucovat. 
            „No ták, nebreč,“ pošeptal Aeron, zatímco ji hladil po zádech, schválně jel pomalu, aby tohle mohl dělat. Byli jediní na cestě. Teri ho nadále ignorovala. 
            „Koupím ti zmrzlinový pohár v dalším městě, ten nejlepší a nejchutnější!“ řekl se zbytečně nadšeným hlasem. Nic. 
            „Můžeš si pustit Samurai Heart a zpívat si?“ zeptal se doufaje. Nic. A tak to pustil sám. Dokonce začal i stupidně zpívat. Popravdě neznal slova a písnička je velmi těžká na ně, přece jen je to japonská písnička, a tak začal zpívat úplně náhodné věci, které odhadnul a vymyslel. Tak to trvalo celou dobu, až dokonce písně. 
            „Hustý co!“ řekl s tónem, který naznačoval, že je sebejistý a myslí si, že je frajer. Slyšel utlumený zvuk, pocházející od Teri. Podíval se na ní a pozoroval ji, zatímco stále jede pomalu. Teri už to nevydržela a začala se hlasitě smát. 
            „To bylo ubohé!“ dostala ze sebe smíchy. 
            „A pak kdo je hrubý,“ zašeptal sám pro sebe. Teri se na něho usmála, jak začala hrát nová písnička. 
            „No ták, zrychli, chci ten pohár!“ řekla nadšeně a upravila si polohu, ve které sedí, tak že měla pravé koleno pod bradou a levou nohu natáhla dolů. 
            „Jak si přejete,“ a s tím zrychlil.

 

            Al-akar Masaru, indora hamal…….Katasan imato yu……..samako mara tome……..ateko………….sakano……miro do sero….
            
Aeron se rozhlédl okolo sebe. Nacházel se na ulici ve městě, které nepoznával. Nepomáhalo tomu to, že je tma. Usoudil, že je noc a hvězdy jen nejdou vidět kvůli smogu. Na smog přišel proto, jelikož v dáli mohl vidět siluety komínů, které byli lehce podobné těm, které jsou v jeho domovském městě. Ale u nich nikdy nebyla taková tma. 
            Hakar masaru imato……..Sate kame konse kor…..mai nade Fal‘sharal….timne sore…..
            
Aeron se pokusil zavolat někoho, ale z jeho úst nic nevyšlo. Když si to tak uvědomil, neslyšel nic. Všiml si ale jedné věci, že od posledně co měl tento sen, jsou budovy v lepším stavu. Už nevypadají, jako ruiny starodávné doby, jako v prvním snu, ale jako staré budovy, které jsou na rozpadnutí. Snažil se spatřit, cokoliv, co by mu povědělo kde sakra je. 
            Manar si ovor……..imato koe kap…….lias var toohru……Klras top vit…..
            
Aeron se pomalu otáčel a díval se kolem sebe. Hledal cokoliv, jakékoliv znaky vysvětlení. Kde to je? Proč tu je? Co se tu stalo? Zastavil se a díval se a ulici před sebou, siluety komínu za ním. Na ulici viděl několik zvláštních útvarů. Pomalu z ničeho nic se začali před jeho očima tvořit ze sutin na ulicích sochy. Sochy lidí. Dané sochy měli jednu věc společnou. Vyděšený výraz ve tvářích a to, že se nejspíš snažili o únik. Ucítil dech na zátylku. Zarazil se. Něco za ním lehce zavrčelo. Lehce polknul a pomalu se otočil. Jeho oči se rozšířily strachy. Před ním stalo podivné tvoření. Popsat ho nedokázal, ale bylo tam. Pozorovalo ho, centimetry od jeho tváře. A z ničeho nic zařval do jeho tváře.

 

            Aeron se probudil se šokem. V šoku si sedl a začal zhluboka dýchat. Pramínky studeného potu stékaly po jeho rozžhavené tváři adrenalinem. Před jeho očima se stále nacházela ono stvoření, které ho vzbudilo ze snu. Rychle se podíval kolem sebe a uvědomil si, že je v hotelovém pokoji. Podíval se vedle sebe a spatřil Teri jak poklidně spí, její tělo se lehce pohybuje za rytmu jejího dýchání, malý úsměv na tváří přítomný. Aeron si dal několik hlubokých nádechů a výdechů. Rukou si projel jeho upocenými vlasy. 
            Povzdechl a posadil se na okraj postele. Chvilku tam jen tak seděl, přemýšlejíc o jeho snu, nevšímajíc svého okolí. Byl natolik hluboko v myšlenkách, že si nevšiml pár dvou malých rukou, jak ho objaly ze zadu. 
            „Jsi v pořádku?“ zeptala se potichu Teri. Aeron nic neřekl, jenom položil svou ruku na její a zmáčkl je. Jen tak tam seděli, potichu. Aeron se díval před sebe, skrze okno jejích pokoje, zatímco Teri opírala svojí hlavu o jeho levé rameno. Za poslední měsíc, se tohle událo několikrát. Pokaždé co měl sen podobný tomuto, Teri ho držela a utěšovala svojí přítomností. Což je zvláštní, jelikož před tímto výletem, nebyli až tak extremně blízcí. Nápad projed okolní státy, ho napadlo jen tak spontánně. Sám neví, co ho k tomu vedlo, ale rozhodně si teď nestěžuje. 
            Neví jak nazvat jejích vztah. Není to vztah mezi kamarády, ani ne mezi sourozenci, či milenci. Něco ho u Teri drží a on neví co. Ať je to cokoliv, vedlo to k několika nepříjemným situacím. Například když šel na záchod a Teri právě vycházela ze sprchy, či když ji nechtě spatřil, jak se převléká. Takové nehody se samozřejmě stávají, ale Aeron má pocit, jako by ho něco proklelo.  Samozřejmě si nestěžoval, Teri je totiž velmi hezká holka. Ba jedna z nejhezčí na celé škole. Není až na tolik ‘vyvinutá‘ jak její spolužačky, ale i tak jim v kráse konkuruje. Ale co je na ni nejpřitažlivější, jsou tyto malé činnosti, co dělá. Například náhodné komentování úplně náhodných věcí. Falešné zpívání, i když umí zpívat normálně. Sem tam nějaká ta sarkastická poznámka a mnoho dalších věcí. 
            Proto je velmi rád, že s ní má tento vztah, ať je to co je to. 
            „Jsem v pořádku, spi dál,“ řekl lehce. 
            „Potřebuješ mě,“ řekla tiše. Aeron se usmál a stisknul její ruce trochu silněji. 
            „Jsem v pořádku, dám si sprchu a něco vymyslím, ale ty půjdeš spát dále,“ pověděl s rozkazovacím podtónem. Teri se mu zadívala do očí. Její modré oči se zabořily do jeho zelených. Lehce naklonila hlavu a silou ho trochu otočila. Nahnula se k němu a dala mu krátkou pusu. Aeron se na ní lehce usmál. Teri úsměv vrátila a pustila ho z objetí, následně si lehla zpátky do postele. 
            „Zavolej mě, pokud něco potřebuješ,“ řekla lehce a nechala Aerona svým myšlenkám. Ten se zvedl a přešel do koupelny. Zavřel za sebou a pustil studenou vodu do umyvadla. Nabral si hrst do rukou a chrstl si to na obličej, opakoval to dvakrát. Při posledním chrstnutí nechal ruce na tváři chvilku, dokud si mokrými rukama projel vlasy. 
            „Sakra,“ řekl lehce, jak se opíral rukama o umyvadlo, hlava skloněná dolu. Jen tak tam stál, kapky vody kapajíc z jeho tváře a vlasů. Po chvíli se podíval do zrcadla a spařil, jak mu oči lehce probleskly červenou barvou. Jeho černé vlasy, které spadaly až k ramenům, se začaly pomalu zvedat, až vytvořili šílenou hřívu. Konečky jeho vlasů lehce zbělaly. Po chvilce se vlasy vrátili do původního stavu, až na bílé konečky, které zůstaly. Sevřel lehce pěsti. 
            „Co se to semnou děje?“ zeptal se nahlas. Ale bez odpovědi. Zrcadlo se začalo lehce kroutit a Aeron pozoroval svůj odraz, jak zvedl ruku a ukazováčkem se dotkl zrcadla. Jeho odraz začal prstem pohybovat, jako by psal, a zanechával za sebou červenou čáru.

Al-akar Haero Mikar soer Ar’somar

            Aeron pozoroval, jak jeho obraz dokončil psaní slov a usmál se na něho. Jeho oči začaly měnit barvu. Bělmo a čočka úplně zčernaly, zatímco čočka zčervenala. Pár červených linek, které zvýraznili žilky, se objevilo v černé oblasti, kde bývalo bělmo. Mimo jeho oči, černé linky se rozšířily směrem ke spánku. Následně se jeho odraz usmál a prostředí se začalo hroutit. Zdi začaly praskat, pár poliček spadlo ze stěny a zrcadlo prasklo. 
            Aeron sebou trhnul a odvrátil pohled od zrcadla. Jeho oči rychle projely koupelnou a všimli si, že se nic nestalo. Všechno bylo na svém místě. Poté se podíval zpět do zrcadla. Nápis ale zůstal a s tím i prasklina. Pod nápisem se ale nacházelo nový malý nápis.

Al-akar Fal'sharal Al-akar
Hlasovaní jako ve škole (1 - nejlepší, 5 - nejhorší)Toto literární dílo ještě nebylo hodnocenopřečíst později

Komentáře

Nebyl zatím přidán žádný komentář
Veškerá díla zveřejněná na serveru Pište-Povídky.cz jsou pod právem autorů, tudíž je nelze kopírovat ani jinak využívat bez jejich souhlasu.