Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Kniha: Svět je malej aneb El Mundo ist Petit

Autor: Jana Halešová (Lea)
Cena vč. DPH: 198,-

 • Objednat
 • Sdílej na Facebooku
  Autorka o knize:

  Milostný román Svět je malej je příběhem, který se odehrává v romantických kulisách Amsterdamu, Paříže, Turecka a dalších zemí, kde se hrdinka opakovaně setkává s mužem svých snů, aby jejich vztah postupně přerostl ve skutečnou lásku.

  Živé současné dialogy i dobře vykreslený dramatický oblouk románu potěší všechny, kdož mají zálibu v klasické milostné literatuře a citově poutavých zvratech i situacích moderního světa, který nikdy není dost malý pro velkou lásku.  Ukázka z knihy:

  Kdyby mezi námi čistě teoreticky něco proběhlo, opakoval si Sebastian v duchu u večeře, když zíral do svého talíře a cítil její nezaměnitelnou přítomnost na druhé straně stolu. Čistě teoreticky to bylo ale i s Pavlovým požehnáním prakticky nemožné. Alespoň dokud ona sama nebude chtít. Tiše večeřela a nepřítomně se u jídla mračila. Nejevila sebemenší známku toho, že Sebastiana ještě registruje. Přehlížela ho, jako by byl vzduch, a on se na ni bál pohlédnout, aby ho jeho oči neprozradily.

  "Jdeš si zítra ráno zaběhat? Docela rád bych se přidal. Musím začít něco dělat," prorazil tok Sebastianových myšlenek Pepa a výmluvně se přitom dotkl svého mírně se vzdouvajícího pupku.

  "Už se nevejdeš do plavek, co?" pochechtával se Pavel.

  Sebastian sebou cuknul a hodil rychle okem po Lucce, vypadala krásně. Okamžitě uhnul očima stranou, jakmile by se jednou nechal zlákat, už by se od ní neodtrhl. Hověla si uvolněně v židličce; tiše se pousmála nad Pavlovým vtipem. Den ode dne byla krásnější. Jestli to bylo tím sluncem, pohodou z nicnedělání, odpočinkem, možná byl za tím vším on... Snad se mu to jen zdálo. Nevěděl.

  Před večeří si vždycky dala spršku, umyla si vlasy, nechala je pak rozpuštěné a převlékla se do krátkých letních šatů, většinou, včera si oblékla mimo obvyklou róbu džínové kraťásky a nějaké tričko, nevzpomínal si už jaké, ale byla k sežrání. Kdyby to šlo, oči by na ní nechal. To ale nešlo, a tak musel čerpat z toho mála, co mohl. Večer si také vždycky zvýraznila oči, proto byly ještě pronikavější, to všechno poznal. Poznal už i její loudavou chůzi, v těch jejích žabkách, které se jí v jednom kuse vyzouvaly. Měla s sebou dvoje, všeho všudy dvoje botky, kterých si všiml, jedny na den a druhé, asi slavnostní žabičky, na večer. Vždycky , když se posadila ke stolu, si je vyzula, protočila palce a ostatní prsty u nohou, zapřela se do nich, a tak vydržela sedět u stolu při jídle a pití třeba celý večer. Když se potom chtěla zvednout ze židle, musela si žabky nejdříve pod stolem nohama srovnat, a aniž by se pod stůl podívala, se do nich jakoby nic nasoukala.

  Běhat půjde, ale jen s Luckou, s nikým jiným, ještě aby se jim tam motal Pepa, to by tak scházelo.

  "Zítra ráno? Hm... ještě nevím. Podle toho, jak se mi bude chtít," řekl neurčitě a hrozně moc se těšil na ráno. Zaběhnou si do jeskyně a bude.

  "A ty Lucko?"

  Podívali se na ni všichni, směl i on. Chopil se té příležitosti a během těch několika vteřin viděl víc, než všichni dohromady za celý večer. Pohlédla mu do očí, na moment, rozšířily se jí panenky. Řekni ne, Lucie, miláčku, copak nevidíš, že takhle nebudeme moci být spolu? Zítřejší ráno byla nejzazší doba, do které by bez ní ještě mohl vydržet, déle už čekat nezvládne.

  "Jasně, můžeme jít spolu," řekla lhostejně a načechrala si přitom na temeni rozpuštěné, po sprše ještě zčásti zvlhlé vlasy. I přes stůl se z nich dala zachytit vůně šamponu. Pohodila hlavou dozadu, pak si vlasy oběma rukama vzadu na temeni rozdělila na dvě části a oba prameny si rukou sčesala přes ramena směrem dopředu, kde si je uhladila. Padaly jí až na prsa. Dvěma prsty si srovnala ramínko podprsenky, které, protože nemohlo jinak, vyčuhovalo zpod ještě tenčích ramínek šatů. Bylo nemožné jej za ně schovat, přesto to pořád zkoušela. Sebastian raději odvrátil zrak a napil se, vyschlo mu v puse. Bezvadné, takže si teď ještě něco začne s Pepou, to už je vážně vrchol!


  Počet stran: 336 stran


  Vydalo nakladatelství BELETRIS, Praha, 2013

  Komentáře

  Přezdívka:
  Obsah komentáře:
  Komentář vložen: 28.08.2014 7:18nebrec |

  čus Jani, koukej se ozvat, bo ti utrhnu hlavinku :) už jsem el bunda přelouskala. Růžově na dovolený. Růžovky moc nemusím, ale napsala jsi to sakra tak, že jsem ji dočíst musela. Kapku jsem z toho zrůžověla, ale dala jsem to! to koukáš, co?????? pa

  Komentář vložen: 9.07.2014 19:30nebrec |

  ahoj Jani, pošli mi do vzkazníku email, na ten co je u tvého nicku nejde posílat zprávy...mám fotky a vrátily se mi...čauky

  Komentář vložen: 8.01.2014 9:29jpe |

  Ahoj/Dobrý den, rád bych nabídl možnost prodeje knihy v rámci akce "mezináridní den knihy a autorského práva", poddrobnosti jsou na nástěnce.

  Díky,

  Jirka Pešaut (JPE)

  Komentář vložen: 30.07.2013 14:01lea |

  no jo, je to milostný román, Mrzoute, žádné čtení pro malý šmlouly

  Komentář vložen: 29.07.2013 14:41Mrzout |

  Jezis, jestli je cela knížka tak blba jako tahle ukázka, tak lituji kazdyho kdo si ji koupil

  Komentář vložen: 9.07.2013 12:48lea |

  díky, Jirko!

  Komentář vložen: 8.07.2013 22:57jpe |

  Také gratuluji ke knize, všiml jsem si ji již na stránkách Beletrisu. Tak ať se dobře prodává.

  Komentář vložen: 8.07.2013 10:19lea |

  Děkuju moc, Mili. Tak vidíš, do čeho jste mě to namočily. :) Poslední část je opravdu o dost zkrácená, takže se toho nemusíš bát. Budu ráda, když se potom ozvete, jak se knížka četla.

  Komentář vložen: 28.06.2013 12:02mil01 |

  Jé, i já si živě pamatuju jak jsem hltala každé pismenko, zde na pp todle horko-sladkého romanu. A mam obroskou radosti že jsi Ho nakonec budu moct i koupit. Moc moc gratuluji, k takovému úspěchu a knížce přeji ať se dobře prodává a dělá své autorce jen radosti....

  Komentář vložen: 12.06.2013 13:42lea |

  děkuju ti erunisko, to moc ráda slyším, knížka je malinko upravená oproti webové verzi (samozřejmě k lepšímu :)), snad se bude líbit

  Komentář vložen: 10.06.2013 17:05Erunis |

  Ještě mám v živé paměti, kdy jsem četla "Svět je malej" (a že už je to nějakou dobu); kdy jsem prožívala všechny radosti a strasti Lucie a Sebastiana. A opravdu mě potěšilo, když jsem uviděla v knihkupectví právě tuto knížku. Upřímně? Neodolala jsem a s úsměvem si ji pořídila. Nemůžu se dočkat, až se pustím znovu do čtení... :))