Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Kniha: Legionář

Autor: Roman Bureš (Cassiusromarius)
Cena vč. DPH: 184,-

 • Objednat
 • Sdílej na Facebooku
  Autor o knize:

  Konečně mohu představit svůj debut napsaný před rokem. Vznikl na základě třídílné povídky publikované zde na PP.

  Antický román Legionář se odehrává v 1. století n.l. na pozadí římského pokusu o dobytí a romanizaci Germánie. Masakr tří legií, které padnou do pasti v Teutoburském pralese, je největší porážkou Římské armády v historii. Legionář Titus jako jeden z mála sice bitvu přežije, ale pouze proto, aby byl uvržen do otroctví. Mezi ním a jeho paní – dcerou náčelníka Marsou – vzplane láska, což se přirozeně stane komplikací. Nejen proto, že by ho mohla stát život, ale také proto, že se rozzuřený a porážkou ponížený Řím rozhodne Germány vyhladit.

  Původně se mělo jednat o přísně vojenský román; běhěm psaní jsem však (ke svému překvapení) zjistil, že vztah a city obou hrdinů zabírají velkou část příběhu. Ale o válečná tažení a velké bitvy také čtenář nepřijde.  Ukázka z knihy:


  Jakákoli motivace byla podle Tita zbytečná; všem bylo jasné, že jestli chtějí vidět zítřejší východ slunce, musí dobýt val.
  Řadami procházeli tribuni a předávali taktické pokyny: ve vlnách zaútočí na val, zmocní se ho a ubrání před nepřítelem, který se vyvalí z lesa za nimi.
  Jednoduché...
  Titus si očistil meč od bahna a utáhl řemínek přilby pod bradou. Zmocňovala se ho známá nervozita před bitvou. Zhluboka dýchal, aby uklidnil zdivočelé srdce. Potřeboval by si ulevit. Ignoroval to. Věděl, že za to může strach a že by ze sebe stejně nevymáčkl víc než pár kapek. Soustředil se raději na kontrolu mužů. Štít už měl jen málokdo, většina ho nechala v nočním táboře nebo odhodila či ztratila při pochodu lesem. Titus to přešel bez řečí. Místo toho se snažil muže povzbudit poplácáním po rameni nebo úsměvem a mrknutím. Slov nebylo zapotřebí.
  Povede svoji centurii zprava. Brutus bude nalevo. Titus toho chlapa nikdy neměl rád. Přesto ho objal.
  „Hodně štěstí,“ zaslechl jeho tichý hlas u ucha.
  Do boje se připravili i muži, kteří nebyli vojáci: tesaři, kováři, trhovci, pasáci kurev, obchodníci. Jen ženy s dětmi se choulily na cestě co nejdál od lesa.
  Šiky se seřadily. Titus tasil meč a zvedl štít, který byl jako z olova.
  Stál a čekal.
  Nedaleko něj klečela mladá dívka a k hrudi si tiskla chlapečka. Setkali se pohledem. I přes nános špíny bylo poznat, že je krásná. Její velké oči se vpíjeli do Titových, nemohl od ní odtrhnout zrak. Splynutí dvou odsouzenců.
  Pak se na něho usmála.
  Chtěl jí úsměv vrátit, ale nedokázal to.
  Její úsměv pohasl a jediná slza se jí skoulela po špinavé tváři.
  Během služby v legii zažil všemožné hrůzy. Některých se sám zúčastnil, jiných byl tichým svědkem. Tahle jediná slza, která nechala na hezké umouněné tváři vlhkou cestičku, však patřila k těm nejhorším. Nikdy si neodpustil, že té dívce neoplatil úsměv a nedal jí špetku naděje. Ještě po letech ho bude ta slza budit ze sna.
  Pak to začalo. Železná masa dosud neporažených legií se dala do pohybu.

  Počet stran: 272


  nakladatel: Alpress


  http://www.alpress.cz/legionar/

  Komentáře

  Přezdívka:
  Obsah komentáře:
  Komentář vložen: 22.07.2014 14:47cassiusromarius |

  Díky, že jsi do toho vložil důvěru :)
  Snad se bude tvé paní líbit :)

  Komentář vložen: 4.07.2014 14:39Zipp |

  tak jsem dnes sel kupovat darek pro zenu a narazil na tuhle knihu :D tak uz ceka na otevreni :)

  Komentář vložen: 8.01.2014 9:27jpe |

  Ahoj/Dobrý den, rád bych nabídl možnost prodeje knihy v rámci akce "mezináridní den knihy a autorského práva", poddrobnosti jsou na nástěnce.

  Díky,

  Jirka Pešaut (JPE)

  Komentář vložen: 16.12.2013 10:32Alina |

  Doufàm, že v knize není otištěna stejná chyba, jako zde v ukázce:...její oči se vpíjeli...
  To by byla škoda:-)

  Komentář vložen: 7.12.2013 20:24Lord Rade |

  Toho ne, tak ale vydals ho nejspíš později.

  Komentář vložen: 3.12.2013 9:24cassiusromarius |

  lordrade: tak to je skvělý, je vidět, že Alpress to má pěkně ošéfované :)
  Díky za zprávu.
  PS: Zuřícího lva jsi tam nezahlédl?

  Komentář vložen: 30.11.2013 22:23lordrade |

  Knihu jsem viděl v nákupním centru na Zličíně. Je vystavená v hl. uličce z boku do sekce "historické romány" je sice dole, ale i tak je úspěch ji mít zde takhle zviditelněnou.

  Komentář vložen: 29.10.2013 9:33cassiusromarius |

  Kockolada: děkuju :) První reakce na knihu mimo moji rodinu! Jsem rád, že se ti líbila.
  Překvapuje mě, že tam nechali nějaké chybky...jdou plně na vrub editorovi.

  Komentář vložen: 28.10.2013 19:16kockolada |

  Tak jsem jí zhltla na dvakrát, mám ráda příběhy na pozadí historických událostí. A ty dva roky... to se dá odpustit. Napsáno je to skvěle, jen tam na mě občas vyskočila nějaká zapomenutá hrubka. Škoda, myslím, že v tištěných knížkách by opravdu být neměly. Ale to už je snad věc editora, aby to po autorovi prošel. Každopádně bych snesla i nějaké pokračování nebo další příběh zase z historie -hltám to od Egypta po středověk, ale od osvědčených autorů beru i novější věci - a ty ses osvědčil.:)

  Komentář vložen: 28.10.2013 19:16kockolada |

  Tak jsem jí zhltla na dvakrát, mám ráda příběhy na pozadí historických událostí. A ty dva roky... to se dá odpustit. Napsáno je to skvěle, jen tam na mě občas vyskočila nějaká zapomenutá hrubka. Škoda, myslím, že v tištěných knížkách by opravdu být neměly. Ale to už je snad věc editora, aby to po autorovi prošel. Každopádně bych snesla i nějaké pokračování nebo další příběh zase z historie -hltám to od Egypta po středověk, ale od osvědčených autorů beru i novější věci - a ty ses osvědčil.:)

  Komentář vložen: 27.10.2013 22:19Callisto |

  Gratuluji k prvotině, snad budou ještě další knihy, které vydáš :)
  Co jsem tady od tebe četla, vždycky to bylo dobré a knihu, která jak ti upřímně přeji bude čtená, si po právu zasloužíš :)

  Komentář vložen: 24.10.2013 19:15Gerty |

  Zajímavost - další fotografie vojáků, kteří jsou na obálce knihy:

  http://www.shutterstock.com/pic-12872518/stock-photo-roman-soldiers-fighting-with-spears-during-roman-show-in-jerash-jordan.html

  Komentář vložen: 24.10.2013 13:09lordrade |

  No dej pak vědět, zajímá mě to.

  Komentář vložen: 19.10.2013 19:58cassiusromarius |

  Díky za gratulace. Teprve čas ukáže, zda bylo gratulovat k čemu... :)

  Komentář vložen: 19.10.2013 3:13LordRade |

  Gratuluji k vydání.

  Komentář vložen: 17.10.2013 16:15jpe |

  Vypadá to zajímavě, gratuluji a přeji mnoho čtenářů.

  Komentář vložen: 11.10.2013 0:27Dragita |

  po knize se podívám, vypadá to více něž zajímavě :)

  Komentář vložen: 8.10.2013 7:50Gerty |

  Ba ne, bylo tam špatné y ve shodě podmětu s přísudkem. Už nevím to souvětí, ale jeden přísudek je dobře a druhý ne. Ale je to situace, kde se to dalo snadno přehlédnout. Na pravopisné chyby a překlepy by ale měl být extra korektor, jenže to holt stojí peníze.
  No, mám teď docela chuť si knihu kouupit, ale ne proto, abych v ní hledal chyby. :-) Nikdy jsem tuhle tématiku nečetl, tak bych si rozšířil obzor. A milostná zápletka mi vůbec není proti srsti, spíš naopak.

  Komentář vložen: 7.10.2013 18:45cassiusromarius |

  Zolik: děkuju. Jsem poctěn, že si to ještě po takové době pamatuješ.
  toninamoll: díky. Oblibu antiky máme společnou :)

  Komentář vložen: 7.10.2013 17:33cassiusromarius |

  Gerty: já vím - "Západořímská říše" !!! A to jsem si 100% jistý, že jsem to v mé verzi měl dobře. Tohle zvrtal editor...

  Komentář vložen: 7.10.2013 16:45Gerty |

  Tak jsem ji okukoval v knihkupectví. No, v doslovu další hrubka... Uf, ještě že se pod to podepsali ti redaktoři... V každém případě ale přeji, ať se kniha prodává.

  Komentář vložen: 7.10.2013 9:37toninamoll |

  Ahoj, přišla jsem náhodou - první na Novinky - ukázka je pro mne moc dráždivá, přečtu si snad víc, až bude někde možné, ale to si asi raději pak Tvoji knihu koupím. Mám ráda dobu, o které píšeš. A - jsem zvědavá na tu dívku. Přeji hodně štěstí :)*

  Komentář vložen: 7.10.2013 9:34zolik |

  Gratuluji, myslí-si, že jsem to četl dost poctivě a i okomentoval, věřím, že se čtenářům bude líbit zolk

  Komentář vložen: 6.10.2013 19:30Gerty |

  Tak nějak :-)
  No, škoda, že ses neozval, že něco takového chystáš. S tou obálkou to mohlo dopadnout ještě mnohem lépe, myslím, že můj kamarád Franta by nějakou namaloval, tahle tématika mu cizí není. Tak snad někdy příště.

  Komentář vložen: 6.10.2013 19:12cassiusromarius |

  to je ona. vypadá jako leták na nově otevřený gay klub...

  Komentář vložen: 6.10.2013 19:04Gerty |

  heureka.cz mi vyhodila dvacet odkazů na tvoji knihu, to je docela fajn. Zajímavé je, že dva z nich knihu prezentují s jinou obálkou:
  http://www.literis.cz/kniha/legionar-roman-bures/
  To bude asi ta, co se ti nelíbila :-)

  Komentář vložen: 6.10.2013 18:13cassiusromarius |

  Alpress má široké pokrytí - to je zase jedna z výhod. O obálku jsem se taky trochu tahal, ale vyšli mi vstříc a změnili jí...

  Komentář vložen: 6.10.2013 17:15Gerty |

  Jo, editor, s tím se nachází společná řeč opravdu těžko. Je to jeden ze zásadních důvodů, proč jsem pokusy o vydání knihy u nějakého velkého nakladatelství v podstatě vzdal. U mě by to totiž nebyly jen tahanice o text, ale i o grafickou úpravu, o obálku, o počet ilustrací, nakonec i o papír... No, prostě o všechno... Není nad systém "sám si platím, sám si poroučím" :-)
  No, a tobě držím palce, ať se kniha prodává. Trochu jsem ji progůglil, je už v několika internetových obchodech, zkusím se kouknout i do knihkupectví. Kosmas by ji mohl mít.

  Komentář vložen: 6.10.2013 8:07cassiusromarius |

  Gerty: děkuju. Ta chyba je trapas; ukázka je z mé složky, v tištěné verzi jistě žádné chyby nebudou - docela pečivě to pročítal editor. Těžko jsem s ním nacházel společnou řeč, a to bylo asi ono jediné malé proti...

  Komentář vložen: 5.10.2013 22:35Gerty |

  Ještě drobnost - četl jsem ukázku a narazil na chybičku:
  Její velké oči se vpíjeli...
  Doufám, že v tištěné knize je tohle vychytané.

  Komentář vložen: 5.10.2013 22:29Gerty |

  Už jsem tady okukoval včera, tak je čas konečně pogratulovat!
  Ale jsem bába zvědavá, když už jsi to zmínil v odpovědi Tomovi - jaké "proti" má velké nakladatelsvtví? Já si u takto vydané knihy žádný "proti" představit nedovedu.

  Komentář vložen: 5.10.2013 20:26cassiusromarius |

  Supermartonátor: díky. Velké nakladatelství má svoje pro i proti, ale těch pro je víc :)

  Komentář vložen: 4.10.2013 17:55Supermartonátor |

  Gratulace! Vydat knihu u Alpressu...to už něco znamená.

  Komentář vložen: 4.10.2013 6:39cassiusromarius |

  Symbolicky jsi se zastavila jako první :) Děkuju za gratulaci i za vytrvalou podporu. Na začátku mého psaní jsem ji fakt potřeboval :)

  Komentář vložen: 3.10.2013 23:05ACARNIVORA |

  Tak je to konečně tady! Moc Ti gratuluji, Romane! :)Ať má Tvá kniha na trhu úspěch, což určitě mít bude, protože příběh stojí za to! :)