Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Kniha: Dimenze

Autor: Michaela Beránková (Nephtyd)
Cena vč. DPH: 291,-

 • Objednat
 • Sdílej na Facebooku
  Autorka o knize:

  „Kniha Dimenze je příběh o lásce a zodpovědnosti. Předkládá teorii, jak vznikl svět a jakým způsobem může fungovat. Je to příběh obyčejné ženy, která ví, co od života chce, ale které osud připraví nečekaná překvapení a ona se s nimi musí vypořádat, jak nejlépe umí."  Ukázka z knihy:

  Anotace
  Angery Kandorová pracuje jako grafička ve společnosti zabývající se tvorbou webových stránek. Prožívá svůj každodenní život. Když se však u ní v práci objeví skupina zahalených bojovníků, která se ji chystá unést, nezbývá Angery, než před nimi utéct a spojit se s mužem, o kterém se jí každou noc zdávalo. Postupně se dovídá o existenci paralelních realit, musí se vypořádat se svými city, s nároky okolí a učinit rozhodnutí, které bude mít vliv na celý dosavadní systém.

  Ukázka
  Po schůzce se rozloučíme. Popřeje mi hezkou dovolenou, tak mu poděkuji. Beru za kliku, otevírám dveře… a všechno je vzhůru nohama. Všechno je špatně. Obrázek, který se mi naskytne, mě naprosto paralyzuje. Zůstanu trčet ve dveřích a s očima dokořán se snažím přesvědčit, že se to skutečně děje.
  V místnosti se mnou obvykle spolupracuje kolem pěti lidí, teď se u každého nachází muž, který přivádí mé myšlenky až k bojovníkům ninja – protože jsou do jednoho od hlavy až k patám zahaleni v sytě černých rouchách. Stojí za mými kolegy, kterým drží u krku – jsou to opravdu meče. Vážně nemám ponětí, co to má znamenat. Nebo se mi něco zdá?
  „Co se tady děje?“ procpe se kolem mě šéf. Ve stejný okamžik ho někdo zprava omráčí. Otočím se a můj pohled zakotví na osobě v černém. Zírají na mě tmavě hnědé oči. Vybavím si jiné modré oči, které mi večer kladly na srdce, abych byla opatrná. Suše polknu. Jsem asi blázen, ale člověk musí být bláznem, když se před ním vyjeví něco takového.
  Moje tělo je zaplavené adrenalinem. Ani nevím jak, prostě se rozeběhnu ke kuchyňce, kde nikdo z nich nestojí, a doufám, že se budu moci bránit horkou vodou z konvice.
  „To bych nedělal,“ varuje mě hluboký hlas a můj pohled padá na Lisu. Její výraz je stažený úzkostí.
  „Co po nás chcete?“ vyhrknu. Snažím se zorientovat.
  „Půjdeš s námi.“
  „A co když ne?“
  Pokrčí rameny. Vím, nemám příliš na vybranou.
  „Nechte jít aspoň je,“ zkouším, přestože nejsem v pozici, kdy bych mohla vyjednávat.
  „Samozřejmě.“ Pokyne rukou ostatním a muži své zbraně skloní podél těla. Divné, že přistoupil na mou podmínku. Lisa a Kate od nich odskočí, Lisa se na mě podívá. Přikývnu hlavou, abych ji donutila odejít. Ale všichni, tedy mimo Kate, na mě dál zůstávají zírat. Vážně mě udivuje jejich troufalost.
  „Běžte,“ poručí velitel, aniž by se za nimi ohlédl.
  Kousnu se do rtu. Musím této výhody nějak využít, než by mohlo být příliš pozdě. Ale co bych tedy měla udělat?
  Následuji popud, popadám konvici a švihnu s ní, že celý obsah přistává na protivníkovi. Zasténá – nevím, jestli bolestí nebo překvapením, ale nezjišťuji to. Clark, Steven a Roll vší silou strčí do těch mužů, abych mohla skrz, a Lisa se v tentýž moment vytratí, aby zapnula poplašné zařízení. Všichni utíkáme, pokouším se vyhnout pažím, které se po nás napřahují. Přijde mi to, jako bychom probíhali rozpadající se jeskyní. Je to šílené. Kluci mizí ve dveřích a zanedlouho tam budu i já. Těsně před východem mě však někdo drapne za ruku. Zděšeně vykřiknu.
  Probíhá to jako ve zpomaleném filmu. Jejich vůdce zuří a snaží se mě trefit svým ostřím. Jestli mě hodlá zabít nebo jen přimět, abych se podřídila, na tom nesejde. Vší silou k sobě trhnu zápěstím. Jeho meč mění směr a já vidím, jak mi dopadá na obličej. Nepřestávám se vyprošťovat.
  Někdo se zezadu přiřítil. Slyším, jak do sebe dva meče narážejí. Moje ruka se uvolňuje z drtivého sevření. Hledím do modrých naléhavých očí a nevím, co si mám myslet.
  „Běž!“ nařizuje a já se neodvažuji neuposlechnout.

  Počet stran: 323  Prodej knihy zde: http://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/0/0/5/742-Berankova-Michaela-Dimenze

  Komentáře

  Přezdívka:
  Obsah komentáře:
  Komentář vložen: 27.11.2014 15:11DeHunt |

  V jakých knihách? 50 odstínů šedi?

  Komentář vložen: 4.05.2014 22:59nephtyd |

  Kousalka. Díky za tu gratulaci i za tu kritiku.
  Jak jsem psala níže, dílo prošlo korekturou, také jsem sama očesala některé výrazy; zvláště v té první zmiňované větě jsem "naskytuje" přepsala na "naskytne", pár slov vyškrtla úplně. Další věty, které zmiňuješ, mi připadají diskutabilní, jelikož jsem je viděla i v jiných knihách, a tak jsem je prostě použila. Kromě toho výrazu divoce, uznávám.

  Každý se vypisujeme a já si vážím, když mě někdo upozorní na věci, které bych normálně nebrala v povědomí. Ale taky si jsem vědoma, že horní hranice, kdy se všichni shodnou na tom, že je něco výborné, neexistuje.

  Komentář vložen: 4.05.2014 14:04Kousalka |

  Určitě ti pogratuluji ... k odhodlání. K odhodlání něco si napsat, vydat si to... za něčím si jít.
  Ale mám pocit, že jsi to celé dost uspěchala... víš, ono, když se něco třeba líbí lidem, které máš okolo sebe, nebo ti někdo dá pár povzbuzujících komentů... ještě neznamená, že jsi hotová, k tomu, abys něco vydala. Pak už to nemůžeš vrátit zpět.
  Líbí se mi grafické zpracování obálky, líbí se mi co říká autorka o knize i anotace knihy.

  Další text ale považuji za literárně slabý, spisovatelsky nezralý... a to je škoda, třeba by to později víc docvaklo.
  „Obrázek, který se mi naskytuje, mě naprosto zparalyzuje. Zůstanu trčet němě ve dveřích a s očima dokořán se snažím přesvědčit, že se to skutečně děje.“ – to je vražda češtiny i vyjadřovacích schopností – i ty následující věty
  „zahaleni v „sytě“ černých rouchách“
  „do „etikety“ dnešní společnosti. ... pravidla společenského chování...?
  „“natěsno“ přiloženými k jejich hrdlu.“
  „.“Bleskurychle“ pohlédnu tím směrem“
  „“Pod rouchem“ na mě zírají“
  „když se před ním“ vyjeví““
  „Lisa a Kate od nich „divoce“ odskočí, Lisa se na mě „kontrolně“ podívá.“

  Dál jsem to už nečetla.

  Jestli si něco chceš vydat jenom tak pro sebe, nebo pro své nejbližší, tak určitě ano, jinak máš před sebou ještě hodně práce, zrání a citu pro jazyk

  Komentář vložen: 27.04.2014 9:15nephtyd |

  Díky, Figy.
  Ovšem dodatečně si nechávám dělat korekturu, takže ty chyby zmizí. Prodej se tedy posouvá.

  Komentář vložen: 26.04.2014 14:15Figy |

  Wow! Osoba z Pište povídky vydala svou knihu? Super. .-) Alespoň to namotivuje další lidi, že to jde. Mne osobně to také povzbudilo, neboť vidím, že ne každému nakladateli vadí pravopisné chyby a mám tak naději, že se někomu mohou mé příběhy líbit, ačkoliv se zle čtou a jsou s chybami.

  Komentář vložen: 23.04.2014 22:54nephtyd |

  Děkuji moc :)

  Komentář vložen: 19.04.2014 23:05toninamoll |

  Gratuluji Ti k vydání krásné knihy a přeji hodně štěstí. Dobrou noc a veselé Velikonoce*

  Komentář vložen: 6.04.2014 20:34nephtyd |

  Děkuji

  Komentář vložen: 6.04.2014 19:42admin |

  Rovněž gratuluji! Filozofii Nové formy ovlivnit nelze. To, že jsi vydala svou knižní prvotinu je ale v každém případě skvělé! :-)

  Komentář vložen: 6.04.2014 11:38nephtyd |

  Diky moc :)

  Komentář vložen: 6.04.2014 10:27zolik |

  Gratuluji a držím palce, aby s ní čtenáři byli moc spokojení. zolik

  Komentář vložen: 6.04.2014 10:24nephtyd |

  Nova forma si cenu urcila sama. Diky moc za nazor. Kazdy mame svuj styl vypraveni. Knihu jsem napsala a opravila jak nejlepe jsem mohla.

  Komentář vložen: 6.04.2014 9:59Gerty |

  Podle anotace i ukázky to vypadá zajímavě, a to i navzdory nedostatkům, které našla Sionelle, a dalším drobnostem, které bych asi textu vytknul já (například nadměrné používání příslovcí). I obálka je zdařilá, bohužel je tady zase pro mně nepochopitelná cenová politika Nové Formy. Někdy mám pocit, že toto nakladlatelství knihy činí cenami neprodejné úmyslně, aby s nimi nemělo další práci, když už něco málo vydělalo na autorovi.

  Komentář vložen: 5.04.2014 22:49nephtyd |

  Vlastně, to se ani tak nedá považovat za chybu. V konvici nemůže být vroucí voda, když si někdo nic zrovna nevaří. To naskytuje, nevím nevím. V tom ti asi dám za pravdu, ale i tak je to použitelný výraz. Každopádně, Sionelle, díky ještě za komentář. Zpětně jsem se zamyslela.

  Komentář vložen: 5.04.2014 20:26nephtyd |

  Já jsem si říkala, že mi tam něco neladí. No jo, stane se.

  Komentář vložen: 5.04.2014 19:59Sionelle |

  "Obrázek, který se mi naskytuje" - naskýtá
  "moci bránit vřelou vodou z konvice." - vřelou?? ...vroucí je to slovo

  Jen jsem sem zablodila a byla zvědavá =)
  Čte se to dobře, ale škoda těch chyb =))