Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Kniha: Kdo s koho

Autor: Blanka Hošková (Kulajda)
Cena vč. DPH: 190,-

 • Objednat
 • Sdílej na Facebooku
  Autorka o knize:

  „Problémy s otěhotněním, domácí násilí, skrytý alkoholismus… témat je hodně, příběhů ještě víc. Šikana na pracovišti, zmínila jsem se o vizi své budoucí knihy na jednom autorském čtení a v kuloárech to zašumělo. „O tom bych vám mohla povídat,“ reagovala jedna moje čtenářka a beznadějně mávla rukou. Jenomže bydlí na druhé straně republiky a na e-mail už se mi neozvala. Přesto jsem se do tohoto ožehavého tématu pustila."

  Ukázka z knihy:

  Anotace:
  Zralá žena versus mladý muž na stejném pracovišti, se stejnými ambicemi. Dennodenní válka dvou naprosto rozdílných lidí. Název knihy se přímo nabízí.

  Ukázka:
  „René,“ zavolala mě Třpytka a ukázala na zákaznici kredenciózního typu, zmalovanou jak dožínková královna, která se suverénně opírala o můj pult.
  No potěš. To zas bude divadlo jak na scéně ABC.
  Ženská si přišla pro koupelnový nábytek. Brnkačka. Zamířili jsme ke skříňkám se zrcadly.
  „Naše zboží je boží,“ zarecitoval jsem a usmál jsem se, jak nejlíp jsem uměl. Co jsem měl víc říct? Velikost skříněk si vybere podle velikosti koupelny. Nacpat si do nich může co chce, o tom se snad spolu nebudeme bavit. Místo zrcadla jsem jí nabídl zrcadlovou galerku (více úložného prostoru, to jsem zvládl) a doporučil jsem několik typů háčků a úchytek. V nerezu. Samozřejmě ty nejdražší, jsem přece obchodník, ne?
  Nána si nakonec nevybrala nic. Ani kelímek na kartáček. Třpytka se mě ptala proč. Na blbou otázku blbá odpověď, a tak jsem raději mlčel.
  „Jakou barvu ta její koupelna má?“ nedávala si pokoj Hujerka.
  „Nevím. Myslím, že světle žlutou?“
  „A tys jí nabízel bílý nábytek?“ dívala se na mne jako na mimozemšťana uprostřed pšeničnýho pole a já jsem jen němě přikývl. Začínal jsem tušit, že je něco špatně.
  Třpytka sáhla do police s katalogy a jeden vylovila. Začala listovat a zhluboka si povzdechla. Pak mi ukázala obrázek žluté koupelny se skříňkami v designu dřeva. Světlé a tmavé provedení. Koupelna vypadala fakt krásně. V tu chvíli jsem si připadal jak vyfoukaná kraslice.

  Třpytka byla v kanceláři u šéfa. Nevšiml jsem si, jestli tam nakráčela se švestičkami, ale předpokládám, že taková ambiciózní žena tam na kobereček nešla. Znuděně jsem vyťukával SMSku Zuzaně, která šla na jakési výběrové řízení ohledně zaměstnání. Snad se jí nějaká ta práce už konečně podaří najít. Přestává mě bavit dělat jí sponzora.
  Koneckonců práce šlechtí člověka.
  Tupě jsem zíral na displej telefonu a najednou ve mně hrklo. Před pultem stál chlapík, co měl zuby jak rozehrané šachy. Občas u nás něco vyzvedával, většinou samozřejmě u Třpytky. Zrovna včera jsem si všiml, že na firmu, jejíž logo svítilo na jeho montérkách jak lejno na oltáři, je udělaná poměrně velká objednávka. Napadlo mě to okamžitě. Pomsta aktivistce bude sladká. Tak zlatá rybko, kdo pozdě chodí, sám sobě škodí.
  „Dobrý den,“ předvedl jsem pravidelnému zákazníkovi svůj hezčí chrup a tvářil jsem se, že jsem tu dnes jen a jen kvůli němu.
  Chlápek se znovu podíval ke Třpytčinu pultu, aby se přesvědčil, že tam Hujerka skutečně není.
  „Jak vám můžu pomoct?“ stékal mi med po bradě a byl jsem svým patolízalstvím protivnej sám sobě.
  „Tady paninka,“ kývl chlápek hlavou, až se mu roztřásly obě dvě brady, „tady není? Jedu si vyzvednout zboží.“ Funěl jak lokomotiva v tunelu.
  „Ano, jistě,“ vyměnil jsem med za marmeládu, „máte prosím doklad?“
  „Já jo, a vy?“ uzemnil mě tlouštík drzej jak lázeňská veverka. Jenže mě nedostane.
  „Vaše zakázka je v počítači a kolegyně ji má pro vás zablokovanou. Buď na ni počkáte, nebo mi dáte lístek a já vám zboží nechám ihned vyskladnit.
  „A jak dlouho bych měl čekat?“ zeptal se dle mého předpokladu.
  Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek. „To netuším pane, před pěti minutami začala porada vedení a paní Konečná tam má nějaké body k projednání.“
  Koupelnář se zamyslel a potom se začal šacovat. V duchu jsem zajásal a fandil jsem mu. Hlavně to nevzdávej, maníku. Natáhl jsem dlaň a z jeho tlapy, která měla mozoly jako katova ruka po revoluci, jsem si vzal pomačkaný ušpiněný papír. Rychle jsem ho rozložil a ještě rychleji jsem začal všech šestnáct položek bratru za dvě stě tisíc zadávat do svého počítače. Vytvořil jsem tak vlastně novou zakázku, totožnou s tou původní, jen pod jiným číslem. Samozřejmě do kolonky vystavil jsem hrdě napsal svoje jméno. Juchů, to bude výplata!
  „Prosím,“ podával jsem najednou sympatickému muži fakturu a dodací list. „Ve skladě už vám to chystají. Nashledanou. Přijďte zas.“
  To jsem zvědavej, jak se to bude líbit Třpytce. Ale co, nějak bylo, nějak bude. Nač roztahovat síť, když ryba už je na lodi.

  Počet stran: 266


  Komentáře

  Přezdívka:
  Obsah komentáře:
  Komentář vložen: 1.09.2016 12:05piller rabatt |

  beställa piller
  köpa piller
  http://generiskutanresept.top/zanaflex/

  Komentář vložen: 30.08.2016 16:56lĂĄg kostnad piller |

  pris piller
  piller recept
  http://generiskutanresept.top/stromectol/

  Komentář vložen: 21.06.2016 0:02asDuexlrrd67 |

  http://buy-hydrochlorothiazide.party/ - buy hydrochlorothiazide http://yasminbirthcontrol.science/ - yasmin birth control http://buy-singulair.trade/ - singulair 4mg http://atarax.pro/ - atarax 25 mg

  Komentář vložen: 26.11.2014 21:37Bibiana |

  Gratuluji Blani! Tohle je vždycky velká radost!

  Komentář vložen: 9.11.2014 13:09cerma |

  gratuluji:-)))a přeji další úspěchy

  Komentář vložen: 7.07.2014 15:51Maja14198 |

  Gratuluji k vydání. :)

  Komentář vložen: 5.06.2014 11:08debora |

  nebrec, taky mne to bacilo do očí,a tak si lámu hlavu asi to s bude mít něco společného s tím otěhotněním...no, nevím...

  Komentář vložen: 29.05.2014 15:49DeHunt |

  pěkný obal - říká oko mé modravé :)

  Komentář vložen: 27.05.2014 17:03Elvira |

  Gratuluju.
  Ukázka vypadá dost dobře.

  Komentář vložen: 27.05.2014 4:52Gerty |

  Gratuluji k vydání a myslím, že tahle knížka stojí za to už je pro ta úžasná přirovnání :-)

  Komentář vložen: 26.05.2014 17:38toninamoll |

  Gratuluji Ti k vydání knihy, přeji hodně štěstí v dalším psaní*
  1*

  Komentář vložen: 24.05.2014 22:43Zlín |

  Gratulace. Ten humor se mi líbí :-)
  nebrec: má být "s". je to dobře.

  Komentář vložen: 24.05.2014 22:42kulajda |

  Děkuji...
  P.S. Nebrečko neboj, mám to vošéfovaný )))

  Komentář vložen: 24.05.2014 22:31nebrec |

  kdo s koho? nemá být kdo z koho? čeho?
  čusky kočko, já jsem asi mimoň hehe

  hezky si to užívej, jsi prostě spisovatelka slavná a já jsem ráda, že jsem tě mohla poznat osobně
  piš péro! :):)

  Komentář vložen: 24.05.2014 16:57zolik |

  Tak ti k tomu úspěchu gratuluji zolik