Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Kniha: Láskobraní

Autor: Blanka Hošková (kulajda)
Cena vč. DPH: 179,-

 • Objednat
 • Sdílej na Facebooku
  Anotace:

  Autorka čtenářky provede příběhem, ze kterého přímo bytostně cítíte vůni právě utržených hroznů s takovou samozřejmostí a lehkostí, že závěrečné prozření vámi přinejmenším otřese. Co vše se může skrývat za zdánlivou idylou vinařského kraje? Stačí se začíst!  Autorka o knize:

  „Román Láskobraní je výsostně ženskou četbou. Je příběhem ženy ve středním věku, na kterou doléhá syndrom prázdného hnízda a zároveň velmi těžce nese chování svého manžela, který ji nechává v prázdném domě i na vinici samotnou a plní si své obchodní (a jak se později ukáže i citové) sny a potřeby jinde. Nejprve bojuje, pak rezignuje, a když se blíží k samému dnu svých sil, vstoupí jí do života nový muž. Happy end? Ani v nejmenším."  Ukázka z knihy:

  Luboš byl na sebe pyšný. Díval se na sebe celý den Šárčinýma očima a byl spokojený. Určitě by si ho začala víc vážit, kdyby viděla, jak je znalý a zkušený, jak dobře ovládá odbornou terminologii, jak se vyzná. Jak umí dobře řídit a organizovat práce, jakým je důležitým a uznávaným režisérem. Jak ho všichni poslouchají a akceptují jim přidělené role. Kromě vlastní manželky. Ta se do jeho scénáře přestávala hodit.
  Hned po večeři se raději vydal s Radovanem na pivo. Bylo zřejmé, že Hedvika bude chtít podrobně rozebírat uplynulý den. Nechtělo se mu poslouchat její připomínky. Sám ze sebe měl dobrý pocit a nehodlal si ho nechat někým pokazit. S Radovanem tohle nebezpečí nehrozilo. Potkali se vlastně poprvé a docela si padli do noty. Radovan přiznal, že se nediví lidem, kteří se ve vinařském kraji narodili, že pokračují v rodinné tradici. Bavilo by ho to taky. Jako potencionální zeťák se mu začal zamlouvat.

  „Luboši, proč jsi v poslední době tak hluchý a slepý?“ zeptala se Hedvika, když se Luboš vrátil z hospody. Trochu počítala s tím, že po požití alkoholu bude její muž více přístupný a sdílný. Že mají šanci si vyříkat, co se mezi nimi děje. Respektive neděje.
  „Protože v tobě nesnáším toho patologa. Toho posedlýho magora, který se vyžívá v tom, že může všechno pitvat, preparovat, rozebírat a porcovat, aby tak nesmyslně ztrácel svůj i cizí čas a všechno to potom naházel zpátky, protože zjistil, že se dějí skutečnosti, které nelze nijak narovnat ani opravit a věci, které se staly, odestát stejně nejdou,“ vychrlil téměř jedním dechem. „Jako svoji oběť si vybíráš mě a já už na to prostě nemám. Stárnu a chci mít svůj klid. I přesto, že se pak snažíš rány zašít a zacelit, zůstávají jizvy. Promiň Hedu, já už chci žít prostě v klidu.“
  Hedvika na Luboše oněměle zírala a nebyla schopná slova. Měla pocit, že jejich manželství ještě donedávna docela dobře fungovalo. Že mírumilovný pakt, který spolu uzavřeli po doznění Mendelsonova svatebního pochodu, oba dva mnoho let dodržovali, respektovali a ctili. Přiživovali vzájemnou smírností a tolerovali drobná vybočení, která nemohla podstatu smlouvy ovlivnit. Že ještě před půl rokem spolu žili v poklidném harmonickém vztahu, již sice okleštěném o vášnivé výbuchy, ale zato okořeněném jakýmsi vzájemným spojenectvím ve věci pomalu ale jistě blížícího se stáří.
  Počet stran: 240


  Knihu můžete koupit ZDE.

  Komentáře

  Přezdívka:
  Obsah komentáře:
  Komentář vložen: 2.09.2016 14:16alternativ piller |

  beställa piller
  köpa piller
  http://generiskutanresept.top/pepcid/

  Komentář vložen: 31.08.2016 14:41generisk piller |

  piller recept
  försäljning piller
  http://generiskutanresept.top/danocrine/

  Komentář vložen: 9.06.2016 13:48asDuexdn7c4p |

  http://buy-atenolol.accountant/ - atenolol tablets http://buyinderal.in.net/ - inderal http://ipratropiumalbuterol.science/ - albuterol inhaler cost http://amoxicillin875mg.top/ - buy amoxicillin 875 mg http://cleocin-gel.eu/ - cleocin gel http://tadalafilgeneric.science/ - tadalafil india

  Komentář vložen: 4.03.2015 10:44nebrec |

  čtení bylo super! Je na tobě vidět, jak jsi ušla kus cesty. Tvé vyprávění je přirozené, na otázky odpovídáš vtipně... no prostě jsi Spisovatelka a je mi velkou ctí tě znát osobně, díky Blani:):)

  Komentář vložen: 10.02.2015 21:35JPE |

  Kulajdo, dodatečně gratuluji a těším se na Tvé březnové čtení v knihovně.

  Komentář vložen: 14.12.2014 19:15kulajda |

  Děkuji Vám, přátelé, pisálci. I vám všem přeji krásné Vánoce a vše dobré v novém roce. Samozřejmě Vám přeji i příjemné chvíle mezi svátky strávené nad mojí knihou )))

  Komentář vložen: 9.12.2014 21:31Gerty |

  Kulajdo - blahopřeji k vydání, i když romantika pro zasněné čtenářky asi nebude můj ešus čočky (abych náhodou zase nepohoršil Aničku s šálkem čaje).
  P.S. A moc se mi líbí obálka :-)

  Komentář vložen: 7.12.2014 14:29toninamoll |

  Hezké Vánoce Ti přeji :)

  Komentář vložen: 7.12.2014 14:29toninamoll |

  Komentář vložen: 7.12.2014 14:26toninamoll |

  Blahopřeji Ti, Kulajdo, k vydání krásné knihy a přeji hodně štěstí :)

  Hezké Vánoc Ti přeji.

  Komentář vložen: 6.12.2014 23:56Haci |

  Kulajdo!! :-) Dokonce ji máš i v Luxoru, to je paráda!

  Jinak se omlouvám, že jsem ti nenapsal recenzi na domácí krb, ale jenom bych chválil :-) Možná něco, ale už je to dlouho, jo, co člověk neudělá hned :-)

  Ale dal jsem ji přečíst mámě a líbila se jí moc. Takže už mám pro ni vymyšlenou další knížku k Vánocům :-). Jen mi řekni, jak bych ji moh co nejlíp získat :-). Asi je nejjednodušší si zajet do to Luxoru, ale na nějakém srazu přímo od Tebe by to bylo jistě lepší :-)

  Komentář vložen: 5.12.2014 23:05kulajda |

  Děkuji za podporu a krásná slova )))

  Komentář vložen: 3.12.2014 4:44Mirarap |

  Tak tu paní spisovatelku já znám, budu se chlubit. To je přece Blanka. Kulajda...:-)

  Komentář vložen: 2.12.2014 22:22admin |

  Vše nejlepší k dnešnímu svátku! Vše nejlepší k vydání Tvé další knihy! Tentokrát u vydavatelství Jota. Vidím v tom velký posun a progres, ke kterému Ti gratuluji. Spolu s pár dalšími lidmi patříš zatím k nejperspektivnějším autorům o kterých se dá říci, že se již stali spisovateli. Ten posun v tvém případě, je s každou další knihou markantní a moc Ti k tomu gratuluji. Co dodat... skvěle zpracována přední stránka knihy, knihu vidím u celé řady prodejců a setkávám se s pozitivními ohlasy na ni. Tohle je skvělé a mám z toho opravdu radost! Tato témata jsou nekonečná a věřím, že Tvé knihy zaujmou nekonečné zástupy čtenářek, a jak řekl žolík, i čtenářů. Moc Ti takový úspěch přeju a moc Ti fandím! I proto, že vím, jak na sobě i své tvorbě makáš, tvá pracovitost a píle Ti přináší výsledky. Gratuluji!

  Komentář vložen: 2.12.2014 21:18zolik |

  Mám pocit, že už jsem u tebe někdy četl, ukázka se mi líbí, akorát nesouhlasím, že by bylo něco výsostně ženskou četbou. Člověk čte, podle momentální nálady a preferuje poznání. Já osobně si rád přečtu knížku a je mi fuk,že to napsala žena, či muž, ale potřebuji se dobře začíst. Stalo se mi, že jsem si v knihovně půjčil knížku napsanou věhlasným spisovatelem a ono nic, ale knížku, kterou napsal někdo zcela neznámý, byla zastrčená v regálu, jsem přečetl na jeden zátah.Držím moc a moc palečky,aby knížka potěšila čtenáře. zolik