Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Kniha: Sigmundovy můry

Autor: Pavel Bušta (Eddiesiska)
Cena vč. DPH: 219,-

 • Objednat
 • Sdílej na Facebooku
  Anotace:

  V psychiatrickém centru začíná sezení. Krabice nedoručených dopisů svede dohromady umělce s pubertálním nacistou. Čtveřice chlapců užívajících si prázdnin nalezne oběšence a vezme ho do party. Pan Volavka slavně povstane z bažin invalidního důchodu. Konec světa bohužel nenastane. Kytarista legendární rockové skupiny Ilegální substance uvízne ve výtahu se svou největší fanynkou.

  Antihrdinové vypointovaných povídek Pavla Bušty jsou tak akorát zralí na terapeuta. S komickým máváním svých potrhaných křídel narážejí do životních překážek a když konečně zahlédnou světlo na konci tunelu, vyrazí za ním, aniž by si uvědomili, že jde o rozžhavenou letlampu. Dokáží se někteří z nich vyhnout stravujícímu plameni, nebo bez výjimky shoří na popel?  Ukázka z knihy:

  Don Juan jedné věty jen tak tak stihne zapojit elektřinu a už je na něm. Trhá z něho oblečení a zuřivě cení alabastrové
  zuby. Létají od nich sliny. Zarývá do něj drápy, cirkus kolem se rozeznívá. Karty létají, absint teče. Plastový svět buší srdcem vytrženým z reklamní vitríny. Lilith ho kouše do ušních lalůčků, až začnou krvácet, saje z nich životně důležitou tekutinu a on nevěří svému opojení a vůbec nic nechápe, protože to je přesně to všechno, co kdy chtěl. A ona to ví. Za dvacet minut je po všem. Vysála ho do morku existence. Slézá z jeho těla a míří ke sprše.

  Sedí tam nahý, na několika místech krvácí. Vytáhne šňůru ze zdi. Obvody jeho figurínového světa odumřou.

  To je ona.

  Vezme ze skříně ručník a čeká před sprchou. Posuvné dveře se otevírají. Z její kůže stoupá pára. Láskyplně ji osuší a pokyne
  směrem ke kříži. Nevzpouzí se, jde. Rozpaží a pevné prsy se zachvějí. Ruce i nohy jí přiváže k ohoblovanému dřevu. Tam, kde
  kdysi ukřižovali Ježíše, se nyní znovu zrodí Velká Matka. Sotva je dotažen poslední uzel, začne na něj hulákat. Mezi zvířecím chrčením plive slova s příchutí zakouřených bordelů.

  Vtělení bohyně.
  Počet stran 206, obsahuje 7 autorových ilustrací, nakladatelství Togga


  Komentáře

  Přezdívka:
  Obsah komentáře:
  Komentář vložen: 16.02.2016 22:40eddiesiska |

  Díky všem, upřímně si vašich reakcí vážím ;)

  Komentář vložen: 3.02.2016 19:25hladovec |

  Moc se mi kniha lbila, díky za ten originální průzor do tvých světa obzor! :)

  Komentář vložen: 9.01.2016 7:53nebrec |

  zobali vrabci zobali, igelitový obaly ... hehe pane eddiesiska vy ste ale vtipálek :)))

  Komentář vložen: 15.12.2015 20:02J.Švejcárek |

  Pořád si tu nad některými povídkama lámu hlavu a nejsem z nich vůbec chytrí. Nicméně pan Volavka mi bolestně připomněl že do jeho pádu mi chybí už jen čtyři roky... a to bude co by dup.

  Komentář vložen: 25.11.2015 22:44eddiesiska |

  Nebrec: to snad ne, dvě svoje knihy bych nikomu nepřál :) Jsem si ale skoro jistý, že to nakladatel poslal správně podle druhu vybrané odměny...

  Komentář vložen: 25.11.2015 18:45nebrec |

  no už to louskám, louskám... :):) máte u mě mínus - chtěla jsem věnování a jednu, přišly mi dvě bez věnování bueee

  Komentář vložen: 20.11.2015 21:53DeHunt |

  vypadá to lákavě!