Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Kniha: Divoká jízda

Autor: Soňa Štulová (atuta)
Cena vč. DPH: 249,-

 • Objednat
 • Sdílej na Facebooku
  Anotace:

  Divoká jízda - dílo autorky, která od dětství trpí endogenní depresí a velkou senzitivností, která se zatím jeví jako "danajský dar".
  Knížka však depresivně nepůsobí, je psána s nadhledem a vtipem i v nepříliš humorných situacích.

  Divoká jízda - dílo neznámé autorky, která se zatím zviditelnila ve svém městě, kde na Křestu své knihy prodala 80 výtisků.

  Kniha je zralé dílo, nápadité, vtipné, se strhujícím vývojem děje a milými a nečekanými pointami. Obohacuje čtenáře o nový způsob myšlení i o to snažit se pochopit ostatní, neboť všichni jedno jsme...

  Každý, byť třeba v jedné větě, najde sám sebe...


  Toto dílo je, dle vyjádření jedné mé čtenářky, "lidské".
  Také je čtivé, mí čtenáři mi po zakoupení knížky vždy vyčiní, že si chtěli přečíst jen pár kapitol a skončili ve tři hodiny ráno, protože se od knížky nemohli odtrhnout.
  Je to moje prvotina, první část zamýšlené trilogie...


  Doufám, že ukázka z knížky probudí vaši zvědavost a budete si ji chtít přečíst celou.
  K zakoupení je na portálu Piště-Povídky.

  Přeji hezké čtení Soňa Štulová
  Ukázka z knihy:

  U cestičky na pláž zase stojí ten podivný cizinec, který každé ráno a každý večer, když jdeme z pláže, volá:
  „Hi, how are you?“
  „I´m fine,“ odpovídám, ale on snad na odpověď ani nečeká, protože pořád ukazuje snědým prstem na moře v levé části pláže.
  „It is boat, my boat!“
  Opravdu tam je zakotvená loď, která po celý den vyhrává řecké kolo, tak na dvě hodinky odpluje, a zase kotví u mola a řecké kolo se opakuje a stále zrychluje. A zase znovu od začátku.
  Jestli je tohle jeho loď, tak já jsem rakouská císařovna.
  „A ticket, a ticket,“ nutí mě každý den koupit si lístek na tu loď. Není mi jasné, co se na ní dělá, protože po většinu dne kotví v zátoce a vyhrává. Mávnu rukou a jdu na pláž.
  Dnes si přeju společnost a tak se rozhodnu pro druhou půlku pláže a vyhledám ležení babek a Jarušky, když v tom vidím, jak ten drzý, ošuntělý chlap se špinavým nehtem na ukazováčku se k nám žene a mává lístky.
  „Co je tohle za blázna,“ ulevuju si.
  „To je nějaký Bulhar,“ šeptá Jaruška, že by ji slyšel i mrtvý, „řekl mi to jeden plavčík,“ vytahuje se. Jaruška je obdivuhodná v tom, že z angličtiny ovládá pár slov, ale nebojí se je používat, používá je všude, kde se dá, a z každé dovolené si jako suvenýr odveze další.
  To já jsem větší bábovka. Sesumíruju si větu v hlavě, aby byla gramaticky správně, a pak si ji v duchu opakuju tak dlouho, než přijde čas ji vyslovit. I s nasloucháním je to podobné. Někdo mi položí otázku a já si ji musím v duchu rozložit na jednotlivá slova, pak zapnout mozek a snažit se dát dohromady odpověď. Na mozek je to děsivě náročné, po cizojazyčném rozhovoru je vyčerpaný, jako to bývá po každé křeči. Jednou jsem měla v práci za šéfa Dána, který chrochtal podivnou řečí, jež vydával za angličtinu, nutil mě prodávat chemicky nezávadné mycí prostředky, z nichž se mi loupala kůže na rukou, jezdil se mnou autem, neustále chtěl konverzovat a já ještě k tomu musela za jízdy vyhledávat penziony, kde jsem jim pak přípravky s úlisným úsměvem nabízela….
  Hrůza!
  Když jsem jednou přišla do práce a na dveřích visela cedule CLOSED, byla jsem šťastná jako blecha!
  Bulhar letí za námi a křičí, že loď už za hodinu odplouvá do Modré laguny. A že mi nechá lístek zadarmo, když přivedu své kamarádky. Zastoupí mi cestu a zabodává do mě pohled. Dobrý marketingový tah. Znejistím a šilhám na deky:
  „Holky, pojeďte taky, já s tím cvokem sama nejedu,“ žadoním….
  „A to se ví, že jedeme taky,“ zvedá se Jaruška z deky a nasazuje si plážový klobouk.
  „Pojďte,“ pobízí své kamarádky, které se docela ochotně zvedají a balí ručníky. Prodavač lístků je rychlým vývojem událostí poněkud vyveden z míry, nicméně na molu se skloní, sundá mi sandály, očistí nohy od písku a vynese mě v náruči na palubu. Dole už čeká Jaruška s pantoflemi v ruce a už mu nastavuje nožky, aby jí je taky očistil. Je vykulený, ale udělá to. Jaruška se ho drapne kolem krku a nechá se vynést až na loď. Tam mu pokyne jako královna a propustí ho ze svých služeb. Babky i s Péťou nastupují sami. Bulhar se snaží se mnou vybavovat, ale s jeho divnou výslovností se to moc nedaří. Má pouze jediné téma:
  „You ticket gratis.“
  „Thank you,“ děkuju mu, když tu zazní lodní siréna a loď se chystá odplout od mola. Náš malý Bulhar rychle přeskočí zábradlí a odchází po molu pryč.
  „Cože, on s námi nepojede?“ Rozesměju se. Celou dobu jsem přemýšlela, jak ho setřást a on nakonec musí zůstat na břehu a lovit zákazníky na „tickets“. Cha.
  Přichází výběrčí daní a chce vidět naše palubní lístky.
  „Já jedu zadarmo, dostala jsem to jako dárek od támhletoho pána,“ ukazuju nevinně na vzdalující se záda Bulhara.
  „OK, a co tyhlety a ten kluk….?“
  „Ten pán, že my taky zadarmo, hlavně nás hodně“…. spokojeně hlásí Jaruška. Výběrčí daní stiskne čelist a procedí:
  „Have a nice day.“ Bulhar si to potom zřejmě pěkně odskáče.
  Počet stran: 165

  Komentáře

  Přezdívka:
  Obsah komentáře:
  Komentář vložen: 3.07.2016 4:31asLefkdebbi |

  http://buy-methotrexate.bid/ - methotrexate http://buy-cleocin.in.net/ - cleocin for bv http://tretinoin-cream-025.top/ - tretinoin cream 025

  Komentář vložen: 6.02.2016 9:25Jejda |

  Bezva! Už tam máš i tu anotaci! Škoda jen, že tady lidi moc do publikovaných knížek nenakukují.

  Komentář vložen: 28.12.2015 9:08Jejda |

  Tohle ale vypadá spíš jako moc pěkná ukázka, než jako anotace.

  Jo a pokud jsi Soňo reagovala na mě, tak já fakt nejsem Marie ;-) ale to je ostatně vedlejší.

  Taky Ti přeji do Nového roku hlavně klid a pohodu! O inspiraci u Tebe nemám strach. Světlana

  Komentář vložen: 27.12.2015 11:59atuta |

  Díky! Je to autobiografie, ani jedno slovo není vymyšleno.... akorát admin vložil omylem anotaci a ukázku kapitoly někam zašil....:)

  Komentář vložen: 27.12.2015 11:57atuta |

  Ahoj Marie, moc ti děkuju za hezký komentář :)
  Přeju do Nového roku hlavně pohodu (ze stavu klidu se dá vyřešit téměř všechno) a ať ti múza sedí na rameni po celý rok.... Soňa

  Komentář vložen: 27.12.2015 11:54atuta |

  Komentář vložen: 24.12.2015 14:06Jejda |

  Joooo! Tak tohle začíná velmi slibně! Gratuluju Soňo!