Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Kniha: Utrpení, láskou milované

Autor: Lucie Chramostová (Ptacnice)
Cena vč. DPH: 250,-

 • Objednat
 • Sdílej na Facebooku
  Autorka o knize:

  „Příběh tohoto dívčího románu, který se původně jmenoval „KLUCI JSOU LEPŠÍ“, vypovídá o strastech života hlavní hrdinky, se kterou se život moc nemazlil. Nemilosrdné, stále se připomínající utrpení, nedovolí žít plnohodnotný život. Matce, která se o ni nikdy moc nezajímala, přijde na nevěru, o které údajně nikdo nemá ani tušení.
  Prolomí přistěhování nového souseda prokletí? Pomůže hlavní hrdince oprostit se z hávu mužské duše, překonat rodinné nesnáze, a najde v sobě tolik ukrývané něžné pohlaví? Nebo k ní bude osud opět nemilosrdný, připraví ji o nejlepšího kamaráda a iluzi, že mezi ženou a mužem, může vzniknout přátelství láskou neprotkané?"  Ukázka z knihy:


  Už zase na něj koukám. Prochází se kolem ohraničující lajny a bedlivě sleduje hru. Taky bych ji sledovala, kdyby mě nerozptyloval. Po nějaké době si přisedne ke mně na lavičku, kde sedím pouze já.
  „Proč nemůžeš hrát?“ optá se dost blbě. „Nějaký úraz?“
  „Ne, žádný úraz,“ odpovím stroze.
  „Tak jiné zdravotní problémy?“ pokračuje v nutné konverzaci.
  „Ne, já žádné zdravotní problémy nemám,“ jsem pěkně nesdílná, to je slepý, že nepozná holku od kluka?
  „Tak jsi na kluky a trenér tě nechce pustit do šatny?“ vypustí dost blbý nápad. Otevřu pusu na peprnou odpověď, ale než stačím něco povědět, tak si odpoví sám. „Ne teplý být taky nemůžeš, protože bys nebyl talisman, leda že, by byli na kluky všichni.“ Zírám na něj dost nevěřícně, na to, že je tady poprvé, si dost dovoluje. Dokázal mi, že to bude Robert ze včerejška a já naiva jsem si chvíli myslela, že je to normální kluk. Takový opravdu neexistuje!
  „Děláš si srandu, že jo?“ vykulím na něj oči.
  „Já jen dedukuju všechny možnosti,“ pokrčí rameny. „Tak jaký jiný důvod je, že nehraješ a jsi talisman?“
  „Úplně jednoduchý, ale to bys musel mít v pořádku zrak,“ zašklebím se, pohled nasměruji na hřiště. Blbeček jeden namyšlený.
  „Já ale vidím naprosto dobře,“ brání se.
  „Kdybys viděl dobře, tak poznáš, že nejsem kluk, ale holka,“ stále pochybuji o jeho dobrém zraku a hlavně rozumu.
  „Ne?“ diví se dost blbě.
  „Jo,“ kroutím nevěřícně hlavou. S tímhle já budu hrát fotbal, to se mám teda na co těšit.
  „Chci důkaz,“ popíchne.
  „Nevidím jediný důvod, proč bych ti ho měla dávat. Navíc jsi dost oprsklý na kluka, který je tu první den. Tímhle způsobem si kamarády neuděláš,“ zpražím ho. Na odpověď nečekám. Dojdu si do kiosku pro nějaké pití, abych uhasila žízeň, kterou stejně zavinil on. Zpátky k němu už se neposadím. Kdo by poslouchal ty jeho blbé řeči. On má ale tolik kuráže, že se zvedne a přisedne si zase vedle mě.
  „Měla sis dát černý,“ zhodnotí můj zrzavý nápoj s velkou pěnou. „A velký, abych příště poznal, že jsi holka.“ Musím se držet, abych mu to pivo nevylila na hlavu. Náhodou jsem se svými prsy spokojená. Dvojky nejsou zas tak malé, už takhle mi při fotbalu překážejí. Ale pod volnými tričky, nejsou moc viditelný.
  „Jene, spadla ti čepice,“ projde kolem Fanda, stáhne mi kšiltovku a v klidu si jde dál. Vlasy, co jsem měla stažené do krásného culíku, rázem rozdrbe.
  „Dej mi tu kšiltovku,“ doběhnu ho v rychlosti, až si při tom málem pivko vyliju, jak ho rychle položím na lavičku. Chvíli se mnou laškuje a uhýbá, ale nakonec vyhraju. Cestou na lavičku si vlasy rozpustím. Robert mě sleduje celou dobu. Přijdu až k lavičce, čepici na ní hodím a nechám vítr, ať si s vlasy pohrává.
  „Rusalka,“ vypadne z Roberta a zůstane na mě civět s otevřenou pusou.
  počet stran: 219

  Komentáře

  Přezdívka:
  Obsah komentáře:
  Komentář vložen: 8.01.2014 9:38jpe |

  Ahoj/Dobrý den, rád bych nabídl možnost prodeje knihy v rámci akce "mezináridní den knihy a autorského práva", poddrobnosti jsou na nástěnce.

  Díky,

  Jirka Pešaut (JPE)

  Komentář vložen: 26.09.2012 14:04Hanna |

  Vypadá to skvěle! Přesně ten typ knížek, co mě baví číst :) Takže připisuji na seznam a hned, jak se dostanu do ČR, se pokusím sehnat ;). Jinak gratulace a hodně dalších úspěchů!

  Komentář vložen: 4.09.2012 17:27KikiDumkova |

  Gratuluji... Já se přiznám.. celý sem to četla, když to tu ještě bylo. Moc se mi to líbilo :o)) I když.. já na ty románky taky moc nejsem :oD

  Komentář vložen: 30.06.2012 9:16Pavornocturnus |

  Gratuluji!
  Já je jako malá hodně četla... a tohle se mi četlo moc dobře, bude to určitě bezva příběh... samotný námět se mi líbí...

  Komentář vložen: 16.06.2012 10:53lea |

  velké gratulace i ode mne, Lucko, ať jde knížka pěkně na odbyt... a piš dál! :)

  Komentář vložen: 2.06.2012 12:59Lea1 |

  Gratulace. Já nejsem taky fanynka dívčích románků (no dobře, paranormální slaďárku si sem tam přečtu), ale tahle ukázka i mě donutila dočíst do konce. Přeju hodně štěstí!

  Komentář vložen: 27.05.2012 20:30ptacnice |

  děkuju :-)

  Komentář vložen: 22.05.2012 11:12P.F.Zarken |

  Lucko, gratuluji Ti ke knížce ☺ ☺ ☺

  Komentář vložen: 24.04.2012 14:02Filli |

  Grataluji =) Nejsem fanynka holčičích románů, ale tohle vypadá na skvělý příběh =)