Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Kniha: Čeření aneb Veršovaná kronika současnosti

Autor: Michaela Mařinková (michaelamarinkova)
Cena vč. DPH: 145,-

 • Objednat
 • Sdílej na Facebooku
  Autorky o knize:

  Satirické básně, které reagují na situaci v současném světě, pobaví a vybídnou k zamyšlení. Autorka věnuje pozornost situacím i problémům, s nimiž se všichni každodenně setkáváme, a neváhá je vtipně komentovat melodickými pravidelnými verši. Sbírka obsahuje tyto tematické celky: ZE ŽIVOTA, FINANCE, ZDRAVÍ, POKROK, PŘÍRODA. Kniha obsahuje 5 barevných fotografií, které autorka zachytila na svých toulkách po naší vlasti.  Ukázka z knihy:

  MOBILY


  Mám na stole pět mobilů,
  žádný z nich už nefunguje.
  Firma mnohé pikle kuje
  a zákazník zas přikupuje
  další skvělé přístroje,
  jež brzy hodí do hnoje.

  Kam teď s nimi?
  Z displeje se na mě šklebí hlášení,
  že síť už není.

  Technika se rychle mění
  a co je dneska nové,
  zítra moderní už není.


  PODPANTOFLÁČSKÁ

  Telefonuji tajně, skrčeně,
  mé velké lásce vzdálené.
  Snad mě nikdo nepřistihne,
  jinak velký trest mě stihne
  a manželka mi jich pár střihne.

  Vzal jsem si ji kdysi z trucu,
  třicet let mě velmi stíhá,
  každý můj krok jak saň hlídá
  a ještě k tomu trochu šilhá.

  Odejít však nemám odvahu,
  mám příliš mírnou povahu.
  Tak zůstávám ze zvyku
  a ona žije z mého balíku.
  počet stran: 107

  barevné ilustrace

  Pro všechny generace.

  Komentáře

  Přezdívka:
  Obsah komentáře:
  Komentář vložen: 8.01.2014 9:34jpe |

  Ahoj/Dobrý den, rád bych nabídl možnost prodeje knihy v rámci akce "mezináridní den knihy a autorského práva", poddrobnosti jsou na nástěnce.

  Díky,

  Jirka Pešaut (JPE)

  Komentář vložen: 26.01.2013 17:12donrodrigez |

  Zjistil jsem, že se jedná o takzvané bezrozměrné verše, tudíž básně nejsou chybné, nýbrž jen neobvyklé. Půjčil jsem si knížku v knihovně, docela jsem se pobavil, mně osobně se líbí.

  Komentář vložen: 1.12.2012 8:39chanel outlet |

  Usually I don't learn post on blogs, however I would like to say that this write-up very forced me to check out and do it! Your writing style has been surprised me. Thank you, quite great post.
  chanel outlet http://chaneloutlet.v5s7.com

  Komentář vložen: 17.11.2012 18:42JackieDecker |

  Nevím no, myslím, že tohle by asi pro mně nebylo.

  Komentář vložen: 17.11.2012 17:13Jantar |

  Myslím si, že při dnešním stavu trhu,co se týče poezie,si tato sbírka ani neškrtne...bohužel, je mi líto

  Komentář vložen: 20.10.2012 11:50jamski |

  No - nevím. Sám jsem se zatím sbírku básní vydat neodvážil,tak obdivuji odvahu.
  Ukázky jsou ale opravdu hodně slabé ( já vím, nejsem konkrétní).
  V podstatě to za mne totiž už řekla Kousalka, Nelisa,Honza Švejcárek i Štísko.

  Komentář vložen: 19.10.2012 22:51kousalka |

  Neliso, já to nechtěla jen takhle plácnout na zeď, ale holt je holt.

  Nakonec ona kniha má po webu i hodně nadšeně skvělých komentů, ona dneska obrazovka unese všechno, stačí deset prstů a klávesnice.

  Komentář vložen: 19.10.2012 14:16michaelamarinkova |

  Díky :-)

  Komentář vložen: 19.10.2012 13:28nelisa |

  Jasně, že se ti Michaelina knížka líbí - máte totiž nejen stejnou úpravu, ale i i hodně podobný styl psaní, tak podobný, že by si člověk neznalý situace mohl myslet, že se jedná o stejného autora.

  Je to milá náhoda, že se tu skoro ve stejnou dobu zaregistrovaly dvě autorky se stejným literárním cítěním.
  Moc ti to Michaelo přeju, jen víc takových fanoušků.

  Komentář vložen: 18.10.2012 22:08kassandra |

  Mně se tahle úprava líbila, viděla jsem ji v jednom výboru básní, vizuální podobnost s Michaelinými básněmi je náhoda :-)

  Komentář vložen: 18.10.2012 21:32kousalka |

  Kassandro, máte s Michalou naprosto totožný vizuální vkládání děl? Vy se znáte?

  Ale nic proti tomu, že dílo chválíš. To je v poho, jenom mě zarazila ta stejná estetika.

  Komentář vložen: 18.10.2012 17:06kassandra |

  Četla jsem ji celou, líbila se mi, některé básničky jsou fakt vtipné a hravé, jen autorka neměla šťastnou ruku při výběru ukázek, které umístila sem. Je to fakt milá knížka a s hezkými fotkami.

  Komentář vložen: 15.10.2012 16:05michaelamarinkova |

  Já tenhle server neznala, doporučili mi ho až před týdnem

  Komentář vložen: 15.10.2012 15:19Klyka |

  Hmmm... já satiru a vtípky ráda, ale tohle mi moc vtipné či satirické nepřipadne. Takže nic, budu se držet tady na PP nicků Orin, Jansvej... a tuhle knihu nechám jiným.

  Komentář vložen: 15.10.2012 14:59pavlikovaruzenka |

  já sem taki plakala, diš sem tí veršovankki četla. Ale pak sem si říkala, no co, autorka bude mít památku, rozdá kníški po rodině a kolegům f práci, nebo kamarádům ze školi pod stromeček a ušetří za dárki.

  Jinak dejte na radu paní kousalky a nelisky, mají pravdu. Diš se chcete zlepšovat, skuste dávat díla na nějakí literární server. Neříkám, že se vám to povede, ale šance tu je.

  pochibuju, že si kníšku něgdo koupí a to ani s kamarátství, páč tu žádní kamarádi nemáte.

  Komentář vložen: 14.10.2012 13:11nelisa |

  Nejde o to, aby ti díla na PP předem posvětili (jak to chápe Nina), jde o to, že jsi mohla sama sebe ušetřit tohoto zklamání.
  Sama naznačuješ, že stojíš o připomínky, které ti pomohou se zlepšit. Jenže po vydání knížky už je na takové připomínky dost pozdě - proto jsem i já psala, že jsi měla nejdřív zkusit pár básní vložit.
  Upozornění na knihu sem nedáváš proto, aby ti někdo radil, ale proto, abys nalákala případné kupce.
  Snad jsi to s množstvím výtisků moc nepřehnala, tak je můžeš rozdat rodině a přátelům.
  Každopádně je zkušenost pro příště.

  Komentář vložen: 14.10.2012 10:41kousalka |

  Nina: "jako by Tvoje díla nemohla být dobrá, pokud Ti je předem nepochválili a neposvětili na piste-povidky.cz"

  Ono je to spíš tak, že by jí někdo napsal před tím, než texty vydala, že jsou velmi slabé. nic o posvědcení a nebo schvalování.
  Nakonec je jenom její věc co a kdy kde vydala.

  Komentář vložen: 14.10.2012 10:14Ska Emensyway |

  Souhlasím i s Ninou i s kousalkou. Myslím, že první vybraná ukázka je vtipná glosa současnosti a není z toho nejhoršího, co se na PP vyskytlo. Naopak, mnohdy jsou zde opěvovány chrchle a odsuzovány kvalitní věci. Sama mám s komentáři opačný problém, protože nereaguje nikdo, nebo tak, že ho nechápu. Komenty typu "jj", nebo "co ze s e nam :-)))) jj" a člověk netuší, co tím chtěl autor říci. A nebo jsou prostě jenom mimo mísu. Naopak se tu ale dá najít pár opravdu kvalitních lidí, jejichž názorů si vážím. Je to jenom tím, že se sem může registrovat kdo chce a publikovat co chce. Každý si pak najde někoho, kdo si s ním bude notovat, nebo ho kritizovat. Víš co? Podívej se na moje ukázky z knížek a můžeš se v komentářích klidně vyřádit
  :-)jj

  Komentář vložen: 14.10.2012 9:40kousalka |

  Víš, ono to asi není o trefení se do vkusu čtenářů, tvé básně mají stylistické nedostatky ... a k tvému smutku. No co dodat... člověk moc nesmí věřit lidem okolo sebe, skoro žádný neumí říct pravdu, možná protože je mu líto sdělovatele "myšlenky" a nebo tomu sám rozumí jako koza petrželi. Připadá mi to, jako když přijde člověk, jehož svět je zpívání, na dnes zrovna častý typ soutěží... jestli hledá Česko a nebo Slovensko je jedno ... a tam mu řeknou, že kráká jako vrána. To prozření musí být hrozné. protože babička a kámoš Pepa a v práci a všude přece tvrdí, Michale, ty jsi novej ... podle vkusu kdo.

  Komentu typu ... báseń není dobrá ... jsou taky komenty, každý neumí báseń zhodnotit po stylistické stránce, ale cítí co je a co není dobré a taky si myslím, že myselet si, že někdo tě svým vedením naučí psát...? To v sobě máš a nebo nemáš a učíš se hlavně čtením jiných. Není nikoho povinností tě někam posunovat.

  Ani není hřích někoho potěšit a nebo pobavit, kde jsi na to příšla? Ale jenom snaha potěšit a pobavit nestačí. I když cíl to byl opravdu pěkný, o tom žádná. Jenom za sebe, psát něco za cenu pobavit a potěšit je podle mě cesta do pekel. Píše se (hlavně), protože potřebuješ a nebo chceš něco vyjádřit

  Komentář vložen: 13.10.2012 23:41J.Švejcárek |

  K básním i k tvému komentáři - tebou zde předložená díla na ukázku bohužel působí spíš jako antireklama proč si knihu nekoupit. Že mají tuctový obsah mi nevadí, ale ty formální a stylistické a jiné chyby srážejí díla do hodně nízkých kvalitativních pater. Promiň, ale je to tak. Takových básní se dá napsat sto za odpoledne (viz tento portál) ba dokonce i lepších. Stačí mrknout na díla některých zdejších tvůrců a hned uvidíš ten rozdíl.

  Komentář vložen: 13.10.2012 23:30michaelamarinkova |

  K Nině: Díky moc, jsem Ti vděčná za dobré slovo. Když jsem četla některé komentáře, plakala jsem, mé básně jsou jako mé děti, to říkám upřímně, tak mě potěšilo, že negativní výroky vlastně nic neznamenají.

  K negativním výrokům: Na sbírce jsem pracovala přes rok, přepracovávala jsem ji dvacetkrát, aby byla opravdu dobrá, tudíž to není žádný náhlý úlet. Snažila jsem se zmapovat problémy dnešní doby obecně, aby si i po padesáti letech čtenář řekl:,,Tak ono se vlastně skoro nic nezměnilo."
  Chěla jsem, aby každá báseň měla pointu, byla vtipná, testovala jsem to v terénu a všichni se mým básním smáli, aniž by věděli, že jsem to napsala já, tudíž to opravdu nebylo ze slušnosti, ale proto, že to jsou básně pravdivé, krátké, vtipné a výstižné. Chtěla jsem potěšit, pobavit. To je snad v očích většiny zdejších komentátorů hřích, když chci pobavit, potěšit? Mě už dlouho nikdo veselou básní nepotěšil, tak jsem se o to pokusila já.
  Toto jsou jen ukázky, celá sbírka má kolem 80 básní, tudíž některé se mohou strefit do vkusu čtenářů, jiné ne, je těžké vybrat právě ty nejlepší a nejvtipnější, každý má jiné zkušenosti, z jejichž hlediska vše hodnotí. Budu ráda, když si přečtete celou sbírku, věřím, že tam objevíte i velmi povedené a hezké básně. Vítám konkrétní připomínky, ale výroky typu ,,báseň není dobrá“ mi nepomohou ve zlepšování. Díky

  Komentář vložen: 13.10.2012 22:01kousalka |

  Komentář vložen: 13.10.2012 22:01kousalka |

  Zde ukázky nejsou dobré, říkám já, podepsaná zde svým nickem. Nepíšu tím, že je musí posvětit autoři PP ani že je musí předem pochváli autoři PP ani že se musíš něčím řídit.
  Píšu svůj názor na dílo,
  Nino, a jak se tvorba autorky líbí tobě, když už dáváme eč.

  Komentář vložen: 13.10.2012 21:49? |

  Podívej se třeba na komentář od Aenszgúhelem u knihy Čas, Výkřiky do tmy. Nedává smysl a je absolutně mimo mísu.

  Komentář vložen: 13.10.2012 21:39Nina |

  Z některých vložených komentářů to vypadá, jako by Tvoje díla nemohla být dobrá, pokud Ti je předem nepochválili a neposvětili na piste-povidky.cz. Tak to není. Názory zdejších uživatelů jsou často dobré, ale mnohdy i zavádějící. Vyslechni, co si myslí ostatní, vezmi to do úvahy, zamysli se nad tím,ale to, že Ti někdo, kdo se ani nepodepíše vlastním jménem, a tudíž se cítí v bezpečí anonymity, řekne to, nebo ono, ještě neznamená, že se tím musíš řídit.
  Zůstaň svá, snaž se neustrnout na mrtvém bodě, rozvíjej svoje schopnosti. Hnacím motorem by neměla být touha zalíbit se čtenářům, ale přání neustále se zlepšovat. Jedině tak Ti totiž nevznikne kýč.
  Přeji hodně štěstí.

  Komentář vložen: 13.10.2012 9:25kousalka |

  Štístko..."Bez zpětné vazby kterou mmj. tento portál poskytuje autorům , nelze zvyšovat literární úroveň svých děl."
  Ale to snad ne. Nelisa psala o tom, že by zjisila názor čtenářů.
  Zpětná vazba na totmto portálu, o čem mluvíš ty, mnohdy vypovídá ledasco, jenom ne o úrovni vložených děl:-)
  (jenom, že mi tvůj výrok trošku pozvednul pravé obočí, o nic nejde)

  Komentář vložen: 13.10.2012 7:05štísko |

  Další nick vytvořený jen za účelem reklamy k vydané knize.
  Jinak ta myšlenka není špatná básnicky zmapovat témata která jsi zvolila. Souhlasím z Nisty. Bez zpětné vazby kterou mmj. tento portál poskytuje autorům , nelze zvyšovat literární úroveň svých děl. Možná Ti někdo řekl, že to je dobrý a ty hned šup s tím do redakce. A je to škoda. Takhle kvalitní literatura vzniknout nemůže.

  Komentář vložen: 11.10.2012 18:45nelisa |

  Možná ses tu mohla zaregistrovat dřív, vložit pár básniček, abys viděla, jak se to čtenáčům líbí, nebo nelíbí.
  I když určitě by ti tu dost lidí zatleskalo a poradilo, ať to vydáš.
  Tak hodně spokojených čtenářů, ti přeju.

  Komentář vložen: 11.10.2012 16:21kousalka |

  Myslím, že to vydala Nová Forma a u ní si autor vydání platí. Si myslím.

  Komentář vložen: 11.10.2012 12:56Aenszgúhelem |

  ..je zajímavý, jak zoufalý musí některý nakladatelství být..

  Komentář vložen: 11.10.2012 8:10kousalka |

  Tak je zajímavé kolik významů může mít slovo zajímavé. Alespoń pro mě.
  "Satirické básně, které reagují na situaci v současném světě, pobaví a vybídnou k zamyšlení"
  Tak k hlavně k tomu zamyšlení připíjím sklenkou vína. Je holt jen víc než trpké.

  Komentář vložen: 10.10.2012 23:08zozy |

  Tohle někdo vydal? Zajímavé...