Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Kniha: Skryté duše – Konec času bohů

Autor: Petr Zdvořák (zdvorda)
Cena vč. DPH: 310,-

 • Objednat
 • Sdílej na Facebooku
  Autor o knize:

  Román - sci-fi příběh s nádechem romantiky a dobrodružství. Kniha vypráví o nelehké životní cestě za štěstím dvou mladých osob. Jejich vztah je ale poněkud nevšední, a tak se stále častěji setkávají s nelehkými překážkami. Když navíc vrcholí veliká hrozba, která se v pozadí příběhu pomalu vyvíjí, z boje o pouhou svobodu se stává boj o holé životy.  Ukázka z knihy:

  Zvedli jsme se z trávy, porovnali věci a pomalou loudavou chůzí, ruku v ruce, vyšli při okraji lesa. Ani jeden z nás se nezmohl na nějaký rozhovor. Do kraje se opět vplížila ta podivně posvátná večerní atmosféra. Vzduch chladl a někde v dálce, kam se nedalo přes špičky stromů dohlédnout, právě nejspíš zapadalo slunce. Svíral jsem Lauřinu dlaň, pomalou chůzí kráčel při jejím boku a znovu vnímal to největší štěstí, jaké by se už nikdy v životě, i za všechno na světě, nemohlo opakovat.
  Obešli jsme tak celou louku a vrátili se k našemu tábořišti. Nebe se zatím převléklo do magicky fialového plátna – na západě světlejšího od končícího dne, na východě tmavšího od přicházející noci. I monotónní sonety cvrčků v doprovodu žab a posledních ptačích hlasů naplno prozvučely kraj.
  Sedl jsem si vedle Laury, položil jí ruku kolem ramen a přitiskl ji k sobě. Seděli jsme tiše a vychutnávali si společně tu zvláštní kouzelnou chvíli na rozhraní dne a noci. Věděli jsme, že moc takových už nebude. Alespoň pro tentokrát je to naposledy. Čas nemilosrdně letí, neslituje se nad nevyslovenými prosbami, aby alespoň na chvíli zastavil. Do našich myslí i srdcí padla mdlá tíseň.
  ...
  Bez dalšího přemýšlení jsem prudce strhl volant doprava. To byla chyba. Auto v tu chvíli dostalo na mokré vozovce smyk, s čímž jsem samozřejmě nedokázal počítat. Totiž, když Laura odpojila všechny nepodstatné systémy, vypnul se i smykový stabilizátor. Proto zadní část vozu teď pokračovala ve směru jízdy, zatímco předek se pomalu otáčel opačným směrem. Instinktivně jsem dupl na brzdu a tím se stal vůz úplně nezvladatelným. V divoké rotaci jsme se rychle blížili k betonovým svodidlům při kraji.
  ,,Kruci,“ procedil jsem skrze zuby a marně zápasil s řízením.
  Laura vytřeštila oči, narovnala se, vzepřela se o sedadlo a pevně se chytla držadla u dveří. Vzápětí se auto s prudkým trhnutím a hlučnou ránou zastavilo. Téměř současně vystřelil z boční stěny airbag a přimáčkl mě k Lauře. Nastalo ticho. Oba jsme v šoku jen nehybně seděli jako použité kreštestové figuríny.
  Auto zůstalo stát bokem přiražené na betonový mantinel u kraje sjezdu a jen bubnování kapek deště do karosérie ohlašovalo, že jsme naživu a čas stále utíká.
  ,,Zatraceně, sakra, kruci,“ probral jsem se jako první a začal v nadávkách bušit do airbagu, který už splaskával. ,,Proč se vždycky všechno musí takhle pokazit! Promiň Lauro, jsi celá, jsi v pořádku?“
  ,,Jo a ty?“
  ,,Jo, v pohodě, ale co teď budeme dělat?“ Zmateně jsem se rozhlédl kolem. Několik aut za námi zastavilo.
  ...
  Bylo krátce po půlnoci, když mě neznámá síla dokázala vytrhnout z tvrdého spánku. Ještě než jsem se naplno probral, zmateně jsem přemýšlel, co tak závažného se mi dokázalo vloudit do podvědomí a přimět k probuzení. Přitom v chatce panovala pokojná noc. I Laura klidně spala. Jen zapnutá televize tiše a naprázdno chrlila megabyty informací do prostoru. Musela to být jedině ona. Soustředil jsem na ni veškerou pozornost a už mi to bylo jasné.
  ,,Miláčku, vzbuď se, něco se děje.“ Zlehka jsem dívkou zatřásl.
  Laura okamžitě vytřeštila oči a prudce se vzpřímila. Málem mi tak vyrazila zuby. ,,Co se stalo?!“
  Pokynul jsem hlavou k televizi. ,,Myslím, že už je to tady...“
  Počet stran: 427

  Formát: A5

  Komentáře

  Přezdívka:
  Obsah komentáře:
  Komentář vložen: 8.01.2014 9:31jpe |

  Ahoj/Dobrý den, rád bych nabídl možnost prodeje knihy v rámci akce "mezináridní den knihy a autorského práva", poddrobnosti jsou na nástěnce.

  Díky,

  Jirka Pešaut (JPE)

  Komentář vložen: 20.10.2013 12:01Dragita |

  to vypadá zajímavě;)

  Komentář vložen: 31.08.2013 22:13jpe |

  Všiml jsem si až nyní, může to být zajímavé, ukázka se mi líbí.

  Komentář vložen: 7.06.2013 16:37zdvorda |

  Přeji, aby se líbila :-) I když musím přiznat, že prokousat se začátkem není pro každého úplně snadné, ale věřím, že další děj už upoutá a zaujme téměř každého čtenáře.
  (V budoucnu se kniha možná dočká vylepšeného druhého vydání.)

  Komentář vložen: 26.04.2013 8:57solotomket |

  I kdyz nejsem zadny ctenar, tak tva ukazka je pro mne zajimava. Treba se zrovna povede a tvo knihu prectu do konce;-)

  Komentář vložen: 7.03.2013 8:09fenestro |

  Kniha vypadá zajímavě, přeji hodně čtenářů.